LajmPress — Online

Other News

by / on November 23, 2017 at 3:52 pm / in Lajme

Shpresat e vajzës së Xhemail Mustafës në Gjykatën Speciale, ka disa fjalë edhe për LDK’në

Në 17 vjetorin e vrasjes së veprimtarit Xhemail Mustafa, familja Mustafa si shpresë të fundit për zbardhjen e vrasjes së tij i ka në Gjykatën Speciale. E bija e Xhemail Mustafës, Beriana Mustafa, ka thënë se kërkesat e saj për drejtësi kanë filluar të shndërrohen në klishe, ndërsa ka thënë se edhe LDK-ja është dashur të jetë më e zëshme […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:51 pm / in Lajme

Shpresat e vajzës së Xhemail Mustafës në Gjykatën Speciale

Në 17 vjetorin e vrasjes së veprimtarit Xhemail Mustafa, familja Mustafa si shpresë të fundit për zbardhjen e vrasjes së tij i ka në Gjykatën Speciale. E bija e Xhemail Mustafës, Beriana Mustafa, ka thënë se kërkesat e saj për drejtësi kanë filluar të shndërrohen në klishe, ndërsa ka thënë se edhe LDK-ja është dashur të jetë më e zëshme […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:44 pm / in Lajme

Gazetarja e CNN tregon çfarë i kishte thënë Mlladiqi më 1993 (Video)

Gazetarja e CNN, Christine Amanpour ka publikuar një video në rrjetin e saj social Facebook, të takimit të saj me gjeneralin serb, Ratko Mlladiq, shkruan Periskopi.Ajo në shkrimin të cilin edhe i ka bashkëngjitur kësaj videoje ka shkruar një citat të Mlladic në të cilin thuhet se “nuk ka nderë më të madh sesa të mborsh njerëzit tuaj” Ajo ka […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:43 pm / in Lajme

E pa në krevat me fqinjin, nëna mbyt me jastëk djalin 11-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në provincën Sakarya të Turqisë, ku një 40- vjeçare në bashkëpunim fqinjin ka mbytur me jastëk fëmijën e saj pasi i kishte parë në krevat sëbashku. Zeynep K. u paraqit në polici ku njoftoi vdekjen e të birit 11-vjeçar të mërkurën.“Djali im ka vdekur, është në shtëpi”, tha ajo në polici, denoncim pas të […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:42 pm / in Lajme

Mbyt femijen 11 vjeçar, vetem pse e ka parë me fqinjin ..

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në provincën Sakarya të Turqisë, ku një 40- vjeçare në bashkëpunim fqinjin ka mbytur me jastëk fëmijën e saj pasi i kishte parë në krevat sëbashku. Zeynep K. u paraqit në polici ku njoftoi vdekjen e të birit 11-vjeçar të mërkurën. “Djali im ka vdekur, është në shtëpi”, tha ajo në polici, denoncim pas […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:19 pm / in Lajme

Rrahje në Kuvendin shqiptar , nuk do ta besoni se kush? (Video)

Ditën e sotme në Komisionin e Ekonomisë në Kuvend debatet kanë përfunduar deri në përplasje fizike mes tyre. Pamjet e sherrit mund t’i shikoni në videon më sipër mes kreut të komisionit, Erion Braçe dhe deputetit të PD-së, Agron Shehaj. Situata është bërë serioze kur deputeti i PD-së, Shehaj ka shkuar tek Braçe, ndërsa ka ndërhyrë edhe Garda e cila […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:19 pm / in Lajme

Këto janë kërkesat e Tahirit për kryetaren e Gjykatës Speciale

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, priti sot në takim kryetaren e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, si dhe Administratoren e Dhomave të Specializuara, Fidelma Donlon, me të cilat ka biseduar për mandatin e këtyre dhomave dhe bashkëpunimin me institucionet përgjegjëse të Kosovës.Gjatë takimit, ministri Tahiri vuri theksin në sigurimin e një procesi të drejtë, transparent dhe në përputhje […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:13 pm / in Lajme

Për vite të tëra nuk e kishte prekur duke menduar se ishte një puçërr e thjeshtë, por shiko…(VIDEO)

Për vite të tëra nuk e kishte prekur duke menduar se ishte një puçërr e thjeshtë, por shiko… Për vite të tëra nuk e kishte prekur duke menduar se ishte një puçërr e thjeshtë, por ajo që më pas doli ishte e tmerrshme. Një rast i një gruaje 85 vjeçare është i veçantë, njihuni me atë se çfarë asaj i […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:06 pm / in Lajme

Kush është “sheiku” nga Durrësi që u martua me helikopter dhe makina luksoze? (Video/Foto)

Një dasmë superluksoze ku nusja merret me helikopter, rrallë ndodh në vendin tonë. Është pikërisht dita e shënuar e “sheikut” të Durrësit Ernand Dauti, i cili ka kurorëzuar dashurinë me vajzën e ëndrrave të tij. Ngjyra e kuqe e “Audit” dhe makinave të tjera luksoze të tij mbizotëronte në dasmë. I gjithë spektakli i automjeteve luksoze ka rënë shumë në […]

Read more ›
by / on November 23, 2017 at 3:02 pm / in Lajme

Shoferi i autobusit ne Tiran Sot rreh babanë para vajzës së vogël(VIDEO)

Mëngjesin e sotshëm, shoferi i linjës Stacioni i Trenit-Qendër-Teg, gjithmonë sipas raportimeve të qytetarëve, nuk ka pranuar t’i hapë derën dhe të lejojë të voglën të hipë në autobus. Kjo e ka nxehur babanë e saj, i cili ka ngulmuar, por me sa duket, shoferi i automjetit të kësaj linje, ka qenë i zgjuar keq, ose e ka pickuar miza […]

Read more ›