LajmPress — Online

Other News

by / on February 24, 2018 at 1:24 pm / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Haradinaj ‘dorëzohet’ përballë LDK-së, e konfirmon edhe Veseli (FOTO)

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka konfirmuar arritjen e konsensusit politik për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacion, shkruan Periskopi. “Të nderuar qytetarë, Sapo kemi arritur konsensusin për të ratifikuar Marrëveshjen për Shënimin e Kufirit me Malin e Zi. Dëshiroj të falënderoj Kryeministrin Haradinaj, Lidhjen Demokratike të Kosovës, Nismën Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministrin Pacolli për gatishmërinë për konsensus dhe për dialogun shumë konstruktiv. Ky […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 11:39 am / in Lajme

Politikant Shqiptar neper Mitingje….Hahahahah #tag shokun qe duhet ta shohe ket video qesharake

Politikant Shqiptar neper Mitingje….Hahahahah #tag shokun qe duhet ta shohe ket video qesharake Politikant Shqiptar neper Mitingje….Hahahahah #tag shokun qe duhet ta shohe ket video qesharake Politikant Shqiptar neper Mitingje….Hahahahah #tag shokun qe duhet ta shohe ket video qesharake Politikant Shqiptar neper Mitingje….Hahahahah #tag shokun qe duhet ta shohe ket video qesharake   https://instagram.fskp2-1.fna.fbcdn.net/vp/3e0c307c759a8b86be55b4bac2066570/5A93E047/t50.2886-16/18344433_540367722804875_2790861085991763968_n.mp4

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 11:36 am / in Lajme

i trent jo po i qartë 😂😂😂 #tagdostin

i trent jo po i qartë 😂😂😂 #tagdostin i trent jo po i qartë 😂😂😂 #tagdostin i trent jo po i qartë 😂😂😂 #tagdostin i trent jo po i qartë 😂😂😂 #tagdostin https://instagram.fskp2-1.fna.fbcdn.net/vp/a8744eac5b9aaed6338e909de46a6a0a/5A93D01B/t50.2886-16/26878481_141830246509627_1823981445635375104_n.mp4

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 11:03 am / in Lajme

Eto’o rrëfen historinë e rrallë: I dhashë 4.500 euro një personi në rrugë dhe kur u ktheva…

Samuel Eto’o ka zbarkuar prej pak ditësh në Turqi për të veshur fanellën e skuadrës së tij të 12-të (Konyaspor) dhe ka qenë protagonist i një intervistë shumë interesante, që është publikuar në faqen e internetit “Abidianshow”. Gjatë bashkëbisedimit me portalin e Bregut të Fildishtë, ish-sulmuesi i Inter dhe Sampdorias ka zbuluar një anekdotë të veçantë të dhjetë viteve më […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 11:01 am / in Lajme

Grushte LIVE edhe në një televizion në Rusi

Në një emision të transmetuar LIVE në një televizion në Rusi, një luftë fjalësh mes ligjvënësit gjerman Andreas Maurer dhe politologut ukrainas, Dmitry Suvorov eskaloi në dhunë fizike. Fillimisht, konflikti filloi kur Muarer përmendi bombardimin që po ndodh në rajonin verior të Ukrainës, Donbass, për çka ai pohoi se ka lënë të vdekur së paku 200 fëmijë atje – diçka […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:57 am / in Lajme

Dafina poston foton më të nxehtë të saj, është e zhveshur

Dafina Zeqiri ka realizuar këto ditë një foto sesion të nxehtëPor, sonte këngëtarja e ka postuar një foto në Instastory që me të vërtetë është shumë e nxehtë.Ajo ekspozon një pjesë të tërë të gjirit të saj, derisa poston tërësisht e zhveshur sipër dhe një fustan të shkurtë poshtë. Daffy që ka realizuar këngën “Ti e din” para një muaji […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:52 am / in Lajme

Pse nuk duhet të pini kafe me stomakun e zbrazët?Mësojeni!

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun e zbrazët. Edhe nëse kafja ka një efekt pozitiv në disponimin, funksionin e trurit dhe performancën atletike, pirja me stomakun e zbrazët është një zakon i dëmshëm. Preferohet që të hani diçka para kafes për të mbajtur qëndrueshmërinë e sheqerit në […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:50 am / in Lajme

I dehuri hidhet në shina, treni kalon mbi kokën e tij..(Pamje shokuese)

Një njeri i dehur ka përfunduar në shina, teksa treni ka kaluar mbi të. Ngjarja ka ndodhur në Essex të Britanisë së Madhe gjatë kësaj jave. Derek Acton u kap në kamera duke u ngjitur në hekurudhë në stacionin Harlow Mill. Momente më pas, treni kaloi mbi kokën e tij. Mrekullisht, ai mbijetoi pa dëmtuar. Megjithatë, ai nuk i ka […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:47 am / in Lajme

Alarmohen mediat serbe, akuzojnë Bosnjën për Kosovën

Nën përkujdesjen e Konsullatës së Bosnjës e Hercegovinës në Mynih të Gjermanisë është mbajtur manifestimi Dita e Ballkanit, ku sikurse edhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor ka marrë pjesë edhe Kosova. Ky fakt i ka alarmuar mediat në Serbi. Siç njofton gazeta serbe Blic, pavarësisht faktit se Bosnja e Hercegovina (BeH) nuk e njeh pavarësinë e Kosovës, më 23 […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:46 am / in Lajme

Ky është kali më i bukur dhe më i shtrenjtë në botë (FOTO GALERI)

Kur duhet të mirëmbash kalin më të pashëm në botë, rregullimi i tij është puna më e madhe që mund të bësh. Por për “Frederikun e Madh”, i cili njihet si kali më i pashëm në botë, asnjë punë nuk është e vështirë – pasi që plot njerëz kujdesen për të, që ai të duket mirë. Mail shkoi ta vizitonte […]

Read more ›