LajmPress — Online

Other News

by / on February 24, 2018 at 10:44 am / in Lajme

Presidenti Thaçi pagën gati trefish më të lartë se të Vucicit

Janë bërë publike pagat e presidentëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe pagën e presidentit slloven. Pagat më të mëdha i kanë anëtarët e Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës (tre sish) dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, krahasuar me pagën mesatare në vendet e tyre. Sipas të dhënave të fundit zyrtare të publikuara, pagën më të madhe mujore në […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:43 am / in Lajme

Prindërit japin ALARMIN: Sëmundja që po rrezikon fëmijët në kopshte

Teksa vëmendja më e madhe është fokusuar te virusi i gripit dhe ai fruthit, për të cilin ka një shtim të rasteve të fëmijëve të prekur, një tjetër sëmundje po kthehet në rrezik për fëmijët e vegjël. Bëhet fjalë për sëmundjen e parotitit ose siç njihen ndryshe në gjuhën popullore, shytat. Alarmi është dhënë pikërisht në Tiranë nga prindër që […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:34 am / in Lajme

Godet Përsëri Prifti Milloshi i ka fajët “Juve turqve u dasht ose me ju dëbu ose me ju djeg”

Një tjetër prift mallkon xhelatin e Ballkanit, Slobodan Milloshevicin që nuk i vrau miliona muslimanë shqiptarë. Është Don Shan Prifti – Zefi nga Malisheva i cili ka shprehur mllefin e tij ndaj muslimanëve shqiptarë të Kosovës, të cilët i konsideron se janë turq.Ai në një ndër komentet e tij në Facebook ka shkruar: “Faj ka Milloshevici, ka qenë dashtë vetëm […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:30 am / in Lajme

Marre Ju Koftë Bre, Mos Mem Ardh Marre Krejtve Shuplaka Ju Kisha Rreh…..

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka pyetur deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) se “a po ju vjen marre dhe cili është problemi juaj që nuk po i pranoni gjetjet e Komisionit të Bulliqit”.“Nuk po e doni këtë raport. Ku po ju dhem. Nëse kthehet guri atje, e keni problem. Po kërkoni me relativizu. Komisioni e ka prodhuar […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:29 am / in Lajme

Çartet Adelina, Valla Bre Ma Pisa Se Ju Shqiptart Nuk Kam Pa Hala (Video)

Këngëtarja Adelina Tahiri gjithmonë tregon luksin në të cilin jeton. Para se të martohej me avokatin milioner, ajo e tregonte luksin me veshje të shtrenjta e udhëtime. Në një intervist ishte e ftuar Adelina ku ka treguar edhe për lidhjen e saj me maqedonasin, po ashtu asaj i erdhi edhe një pyetje provokative, “Pse je fejuar me biznesmenin maqedonas? Në […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 10:27 am / in Lajme

Kardiologët: Ulni presionin e lartë të gjakut dhe zhbllokoni arteriet me 4 lugë nga kjo pije!

Sot do t’ju prezantojmë recetën e një pije të mahnitshme që bën mrekulli për shëndetin tuaj. Në përbërje të saj ka xhinxher, limon dhe hudhra.Hudhra është burim i vetive të forta anti-virale, antiseptike dhe antibakteriale. Ajo është e pasur me fibra, mangan, vitaminë B6 dhe vitamina C. Xhinxheri është i mbushur me antioksidantë të fuqishëm që lehtësojnë problemet e tretjes, […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:47 am / in Lajme

Tronditet Zvicra: Qëllohen për vdekje dy persona jashtë një banke dyshohet se janë…

Dy persona janë qëlluar me armë zjarri për vdekje jashtë ambienteve të një banke në Zvicër. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Zyrihut, ndërsa nuk dihen rrethanat e ngjarjes. Siç shihet në foto, dy personat janë të shtrirë në tokë, ndërsa policia e Zyrihut tha se situata është nën kontroll dhe nuk ka rrezik për banorët. Dëshmitarë okularë raportuan se […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:45 am / in Show Biz

Shumë vite bashk por e thotë troç – Edhe moderatorë edhe humorist sikur nuk shkon, po keqpërdoret telivizoni vetëm për reklama (VIDEO)

Gentian Zenelaj u bë i njohur për publikun shqiptar me rolet e tij të jashtëzakonshme në “Portokalli”, “Apartamenti 2 XL “ dhe së fundmi batutat dhe karizmën e tij mund t’i ndiqni çdo mbrëmje nëpërmjet emisionit investigativ, “Stop”. Por a ka menduar Genti që të ketë një show të vetin humoristik ashtu si shumë prej kolegëve të tij?! Në një […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:42 am / in Lajme

Trump shuan ëndrrat e shqiptarëve dhe jo vetëm – Nuk ka më lotari amerikane harrojeni

Në një fjalim të mbajtur këtë të premte, presidenti amerikan Donald Trump iu rikthye çështjes së lotarisë amerikane, duke përsëritur qëndrimin e tij për anulimin e programit. “Nuk dua më që në këtë vend të vijnë njerëz me lotari. Dua që të vijnë mbi bazë të meritave, njerëz me aftësi dhe që mund ta mbështesin veten financiarisht. Njerëz që mund […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:40 am / in Lajme

Momente tmerri në dasëm, dasmorët qëllohen me armë (VIDEO PAMJE)

Në Ankara një 23 vheçar futet në dasëm dhe qëllon për vdekje dy persona dhe plagosë dy të tjerë. Gjithçka ishte regjistruar nga kamerat e sigurisë në momentin kur sulmuesi qëllon mbi dasmorët. Duke klikuar ne reklamën me poshtë keni mundësi te shikoni videon e plotë⤵⤵ VIDEO http://shqipnews.info/wp-content/uploads/2018/02/28322641_1695635143845390_1294808755707314176_n.mp4

Read more ›