LajmPress — Online

Other News

by / on May 11, 2018 at 4:35 pm / in Lajme

6 Shenjat qe tregojnë se një femër nuk ka pasur seks për një kohë të gjatë

Kur është fjala për seksin, nuk ka asgjë më të keqe se të kalosh një kohë të gjatë pa pasur marrëdhënie intime. Sigurisht, ka mënyra për t’u kujdesur për nevojat tuaja, por çdokush që ka pasur marrëdhënie seksuale e di që nuk është aspak e njëjta gjë. Megjithatë, mungesa e seksit jep disa sinjale…Lexoni artikullin e plot duke shtypur hapësirën […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 4:26 pm / in Show Biz

Maturantja kosovare që i la pa fjal të gjithë! (Foto/Emri)

Jemi në muajin ku në gjithë maturantët shqiptar, gjimnazistët bëjnë festën e tyre për përfundimin e Shkollës së Mesme. Në një vend si Kosova, të rinjtë i kushtojnë shumë vëmendje mbrëmjes së maturës, duke shpenzuar shumë për të tërhequr vëmendje. Por duket se ky vit i takon maturantës Donika Vitija, e cila vërtet ka marr vëmendjen e të gjithëve, shkruan […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 4:24 pm / in Lajme

Ndodhi ne Gjermani, Shqiptari e plagosi rend gruan dhe gjinekologun Gjerman, arsyeja është se..

Mediat gjermane njoftojnë një ngjarje tragjike të ndodhur në qytetin e Shtutgartit, në Gjermani, ku një grua nga Kosova dhe gjinekologu Shqiptar por qe punon ne Gjermani janë gjetur të plagosur rëndë në një apartament. Ai kishte kohe qe i vëzhgonte, dyshonte se gruaja po e tradhtonte me gjinekologun, dhe kjo e shtyri qe te plagos qe t e dy, […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 4:20 pm / in Lajme

‘Ooohh na ndihmoni bre për këtë djalë, amani ju koftë’ Shpërndajeni ta ndihmojmë të gjithë

Redis Sabaj është 26 vjeç nga Mallakastra dhe prej 2 vitesh vuan nga sëmundja e sklerozes multiple, duke e pasur të pamundur të lëvizë. Redisi kërkon nga shteti që ta ndihmojnë për të marrë një kurim më të specializuar jashtë vendit, ndërsa familja e tij nuk ka mundur t’i blejë një karrocë invalidi. Babai i Redisit, Seit Sabaj ka punuar […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 4:17 pm / in Lajme

Lajm shumë i rëndësishëm për Policët e Kosovës

Problemi i mungesës së sigurimeve shëndetësore për policët dhe për strukturat e tjera të shërbimeve publike pritet të zgjidhet në fund të këtij viti. Këtë gjë për “Zërin” e kanë pohuar zyrtarë nga Qeveria e Kosovës. Për këtë gjë kryeministri Haradinaj të hënën gjatë një konference për medie fajin ua ka hedhur qeverive të kaluara. Sipas tij, kjo çështje për […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 11:48 am / in Lajme

Katër efektet shëruese që i sjell agjërimi gjatë Ramazanit

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vëzhguar me sukses pastrimi shpirtëror të Ramazanit për mijëra vjet, tani shkencëtarët më eminentë të botës tregojnë vazhdimisht edhe për efektet shëruese që i sjell agjërimi në shëndetin tonë. Agjërimi jua forcon trurin Nuk ka dyshim se do t’i vëreni edhe vet efektet pozitive që agjërimi i sjell në mirëqenien tuaj […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 11:46 am / in Lajme

Me ne fund Ramush Haradinaj e pranon: U ndava nga gruaja ime e parë, sepse ajo…

Ramush Haradinaj ka pranuar se gjatë luftës ne Kosove ishte ne lidhje me një vajze e cila quhet Joanna, por qe është dashur qe dashuria midis tyre te ndërpritet pas përfundimit te luftës. “Ishim te lumtur pran njeri tjetrit, ajo është vajzë e mençur dhe i’a dëshiroj te gjitha te mirat e botes, nuk vazhduam sepse ajo duhet te kthehej […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 11:44 am / in Lajme

EKSKLUZIVE: Shteti po fsheh diçka te madhe, ende nuk ka obduksion për policet Trena e Dashit, vetëm sepse ata …

Janë bërë më shumë se një javë që kur është gjetur trupi i policit Malsor Dashi në ujërat e lumit Lepenc dhe tri ditë nga gjetja e policit tjetër Armend Trenës, në po të njëjtën zonë. Përkundër rritjes së nivelit të ujit me reshjet e shiut dhe të breshërit, kërkimet kishin vazhduar për dhjetë ditë rresht. Por Mjekësia Ligjore e […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 11:42 am / in Lajme

Ish-burri i Atifete Jahjages me akuza te renda kundër saj: Nuk e durova me, u ndava nga ajo sepse bënte …

Kohë me parë i dhanë fund lidhjes disa vjeçare, por ish-burri i Atifete Jahjages ka diçka për treguar, i mllefosur nga media ai tregon versionin e ti se pse është ndër nga ish-presidentja. “Ishte një lidhje e mire deri ne momentin kur ajo u zgjedh Presidente, unë isha kundër sepse e dija qe do e humbisja por ndodhi, jam i […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 11:40 am / in Lajme

Gruaja lind në mes të rrugës, por se çfarë beri me beben seeeeeee…. (Video)

Një grua shtatzënë e cila kishte dalë për të bërë pazarin në një treg ka sjellë në jetë foshnjën e saj në mes të rrugës. Por ajo çfarë është më shokuese është fakti që gruaja sapo lind foshnjën e merr atë në krahë së bashku më çantat që kishte bërë pazarin dhe niset për në shtëpi. Ambulanca dhe stafi mjekësor […]

Read more ›