LajmPress — Online

Other News

by / on October 23, 2017 at 11:27 am / in Lajme

Shikoni se sa kushtojnë këpucat e djalit të presidentit Hashim Thaci i cili i pat mbathur në ditën e votimeve..

Endrit Thaçi dje ka qenë i pranishëm në votime se bashku me prindërit e tij, shkruan gazeta lajmpress.info Ai dukej tamam si një zotëri. Madje shumë femra e shikuan dhe e pëlqyen atë. Ai sa më shumë rritet aq më shumë ngjanë me babin e tij Hashim Thaçin. Por duke pasyr parasysh gjendjen në Kosovë se disa njerëz punojnë për […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:41 am / in Show Biz

Adelina Berisha e bën sërish, ja sa e nxehtë duket para pasqyrës (Foto)

Adelina Berisha është shfaqur sërish më një fotografi. Këngëtarja duket për mrekulli në fundin poshtë gjunjë e në takat e larta. Edhe në këtë selfie, Adelina nuk ka harruar që të shfaqë linjat seksi. Ndiqni më poshtë fotograd]fine e plotë duke shtypur në katronin më poshtë:

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:39 am / in Show Biz

Andrra Destani me këtë fotografi ua kallë datën (Pamje)

U bë emër i njohur falë bashkëshortit të saj, Sinan Hoxhës është fjala për bukuroshen Andrra Destanin nga Kumanova, shkruan Sovrani.info Është publikuar një fotografi ku ajo duket më e ëmbël se kurrë.Madje edhe vetë grimeri i saj e ka quajtur Andrrën ”bonbone”, dhe ecila me te vertet ka fytyre te bukur dhe simpatike duke mos perjashtuar edhe vijat e […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:36 am / in Show Biz

Dasmën e kujt e kalli mbrëmë Leonora? (Video)

Është ndër femrat më të zonjat të estradës, e cila mahnitë me çdo paraqitje, shkruan Kosovarja.Leonora Jakupi, është ndër këngëtaret më të përfolura, si për karrierë, ashtu edhe për privatësi. Ajo çfarë bie në sy është edhe stili i saj, ku gjithmonë lë pa koment. Me linja të bukura, e mbajtur, gjithmonë shkëlqen, madje edhe sonte në një aheng familjarë. […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:34 am / in Lajme

Ky është rezultati i KQZ-së për Prishtinën deri më tani

Në tërë territorin e Republikës së Kosovës dje u mbajtën zgjedhjet e rregullta lokale. Në Prishtinë është zhvilluar një garë e ngushtë ndërmjet Shpend Ahmetit të Vetëvendosjes dhe Arban Abrashit të LDK-së, të cilët do të shkojnë në balotazh.Në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së deri në këto momente, Shpend Ahmeti prin me 43.84 për qind, apo 32.797 vota të […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:30 am / in Lajme

KQZ jep detajet më të fundit nga numërimi i votave

Gjatë gjithë natës Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve ka numëruar votat.Kjo ndodhi pasi ato u numëruan njëherë nëpër vendvotime.Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së jep detaje se çka po ndodh dhe çka pritet të ndodhë në orët e ardhshme derisa të dalin rezultatet përfundimtare. Sipas tij numërimi i fletëvotimeve është përmbyllur të dielën në mbrëmje në vendvotime“Transmetimi i rezultateve në faqen e […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:29 am / in Lajme

Policia merr këtë vendim për serbët që sollën granata në Kosovë

Policia kufitare në Jarinje gjatë ditës së djeshme ka ndaluar autobusin që vinte nga Kragujevci me qytetarë serbë të cilët vinin për të votuar në Kosovë. Në autobus është janë gjetur eksplozivë dhe disa granata dore. E ndërkohë lidhur me këtë rast, policia e Kosovës ka njoftuar se ndaj tre të dyshuarve serb është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 10:24 am / in Lajme

PDK dhe LDK arrijnë marrëveshje koalicioni për balotazh, vlen për këto 12 komuna?!

Partia Demoktatik e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë afër një marrëveshje politike për balotazhin i cili me shumë gjasë pritet të zhvillohet 12 nëntor, shkruan Gazeta NewBorn.Burime anonime nga këto parti tregojnë për Gazetën NewBorn, se kjo marrëveshje është arritur për ta ndihmuar njëra-tjetrën në komunat ku ballafaqohen me AAK-në dhe Vetëvendosjen. Kësisoji PDK-ja, LDK-në do ta përkrah […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 3:34 am / in Lajme

Lajmi i fundit: Luftë në Tiranë pran shtëpis se Saimir Tahirit 4 të plagosur dhe 2 polic të vrarë (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në kryeqytet pran shtepis se Saimir Tahirit. Pas një sherri janë plagosur katër persone me armë zjarri. Mësohet se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën, ndersa dy policet jan vrar duke dashur tu ndihmojn të plagosurve se ngjarja ndodhi pran shtepis se Saimir Tahirit, Kamerat e lagjes e kan kapur […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 3:15 am / in Lajme

Rezultatet në Prishtinë, pas numërimit të 70 për qind të votave nga KQZ

Janë numëruar rreth 70 për qind të votave në Komunën e Prishtinës, teksa prin kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Shpend Ahmeti. Ahmeti numëron 44.61 për qind të votave të fituara, duke shënuar rritje prej rreth një për qind, krahasuar nga numërimi i 50 për qind të votave, raporton Insajderi. Pas tij renditet Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) me Arban Abrashin, i […]

Read more ›