LajmPress — Online

Other News

by / on October 23, 2017 at 3:09 am / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Harrojeni zgjedhjet, kërcet dajaki mes simpatizantëv të PDK-së dhe AKR-së (Foto)

Festa në Mitrovicë ka eskaluar në dhunë fizike mes sipmatizantëve të dy partive.Në Mitrovicë janë rrahur mes vete simpatizantë të PDK-së dhe AKR-së. Për këtë kanë ndërhyrë edhe njësia speciale e policisë së Kosovë.Kujtojmë që PDK dhe AKR pritet të shkojnë në balotazh në Mitrovicë. Magazina.al, ju sjell pamje nga sheshi i Mitrovicës ku ndodhi rrahja fizike mes simpatizantëve të […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 3:07 am / in Lajme

Edhe në Prizren përmbyset rezultati zgjedhor, nuk do ta besonit se kush shkon tani në balotazh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka filluar publikimin e rezultateve për gjitha qytetet e vendit, shkruan Gazeta NewBorn. Në Prizren, me shumë gjasë do të kemi ballafaqimin në balotazh mes PDK-së dhe LDK-së, dhe jo mes PDK-së dhe Vetëvendosjes siç u raportua deri më tani, transmeton Gazeta NewBorn. Ndiqni më poshtë rezultatet e komunave tjera duke shtypur në katronin më poshtë:

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 3:06 am / in Lajme

KQZ-ja: Ja kush e fiton Prishtinën- Rezultat i ri nga ai që kishim deri më tani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka filluar publikimin e rezultateve për gjitha qytetet e vendit, shkruan Gazeta NewBorn. Lëvizja Vetëvendosje, del e para por jo me pritjet që ishin në opinion, e pasuar nga LDK-ja e cila ka sjellur befasi me një ngritje të dukshme të votave. Ndiqni më poshtë rezultatet e komunave tjera duke shtypur në katronin më poshtë:

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 9:04 pm / in Lajme

Rezultatet për të gjitha komunat e Kosovës – Rënditja e partive politike

Demokracia në Veprim ka bërë të ditur rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale për të gjitha komunat e Kosovës. Në shumicën e komunave pritet të ketë balotazh. Deçan AAK 63.59, LDK 16.2, LVV 12.99, PDK 4.7 Nisma 0.54 Gjakovë AAK 40.78, Alternativa 31.18 për qind, LVV 12.24, PDK 9.79, LDK 4.02, Nisma 2.53, AKR 1.03 për qind. NDIQNI REZULTATET E GJITHA […]

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 9:01 pm / in Uncategorized

Rezultatet për të gjitha komunat e Kosovës – Rënditja e partive politike

Demokracia në Veprim ka bërë të ditur rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale për të gjitha komunat e Kosovës. Në shumicën e komunave pritet të ketë balotazh. Deçan AAK 63.59, LDK 16.2, LVV 12.99, PDK 4.7 Nisma 0.54 Gjakovë AAK 40.78, Alternativa 31.18 për qind, LVV 12.24, PDK 9.79, LDK 4.02, Nisma 2.53, AKR 1.03 për qind. Vala Kids Rezultatet për […]

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 6:34 pm / in Lajme

Rezultatet LIVE nëpër komuna nga KQZ

Ky është linku i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve i cili kohë pas kohe po publikon rezultatet për gjitha komunat e Republikës së Kosovës. Rezultatet jan te publikuara nga KQZ, te cilat jan officiale.. Më poshtë, linku: KLIKO KËTU

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 6:14 pm / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Rezultatet e fundit për secilën komunë

Në shtatë komunat kryesore do të ketë balotazh. Këtë e ka konfirmuar Baton Haxhiu, i cili ka publikuar Exit Poll’in për Prishtinën, Prizrenin, Gjilanin, Ferizajn, Mitrovicën, Pejën e Gjakovën. Bazuar në rezultatet e publikuara nga Klan Kosova, del se Shpend Ahmeti i Vetëvendosjes do të shkojë në balotazh me Arban Abrashin e LDK’së. Edhe për Asamble Komunale, Vetëvendosje ka dalë […]

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 6:13 pm / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Rezultatet e fundit për secilën komunë

Në shtatë komunat kryesore do të ketë balotazh. Këtë e ka konfirmuar Baton Haxhiu, i cili ka publikuar Exit Poll’in për Prishtinën, Prizrenin, Gjilanin, Ferizajn, Mitrovicën, Pejën e Gjakovën. Bazuar në rezultatet e publikuara nga Klan Kosova, del se Shpend Ahmeti i Vetëvendosjes do të shkojë në balotazh me Arban Abrashin e LDK’së. Edhe për Asamble Komunale, Vetëvendosje ka dalë […]

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 5:24 pm / in Lajme

Ja sa përqind ka fituar në Prishtinë, LVV, LDK, AKR, PDK, AAK, NISMA…

Është realizuar një exit-poll me votuesit kosovar të cilët sapo kishin përfunduar votimin janë pyetur se kë kanë votuar shkruan Gazeta NewBorn.Instituti ‘Gani Bobi’ është i cili ka realizuar këtë exit-poll. Nga exit-polli, dalin plot befasi. Gazeta NewBorn, ua sjellë rezultatet e exit-pollit për Prishtinë. Ja si rënditën partitë politike, ndërsa në balotazh shkon Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja /Gazeta NewBorn/ […]

Read more ›
by / on October 22, 2017 at 5:20 pm / in Lajme

Exit Polli: Prishtina tronditë partitë politike, ja kush fiton atje – Këto dy parti shkojnë në balotazh

Është realizuar një exit-poll me votuesit kosovar të cilët sapo kishin përfunduar votimin janë pyetur se kë kanë votuar shkruan Gazeta NewBorn. Instituti ‘Gani Bobi’ është i cili ka realizuar këtë exit-poll. Nga exit-polli, dalin plot befasi. Gazeta NewBorn, ua sjellë rezultatet e exit-pollit për Prishtinë. Ja si rënditën partitë politike, ndërsa në balotazh shkon Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja /Gazeta […]

Read more ›