LajmPress — Online

Other News

by / on June 20, 2017 at 12:31 am / in Show Biz

E pranon Luana Vjollca, ja në kë u dashurua

Prezantuesja seksi Luana Vjollca po vazhdon të jetë aktive në rrjete sociale aty ku po i mban të informuar ndjekësit për përditshmërinë e saj. Së fundmi ajo publikoi një foto ku duket si zakonisht seksi por vëmendjen e mori ajo çfarë ka shkruar.per me shum ndiqni videon ne vazhdim…

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:59 am / in Lajme

5 femra i vrasin 12 persona dhe i plagosin 11 të tjerë

Pesë kamikaze i kanë vrarë 12 persona dhe plagosur 11 të tjerë në verilindje të shtetit nigerian, Borno, njofton policia. Zëdhënësi i policisë në Borno, Victor Isuku, ka thënë se sulmet ndodhen dje rreth orës 20.30 në komunitetin Kofa, rreth 8 kilometra larg kryeqytetit shtetëror Maiduguri, transmeton Express. Ndërkohë, më 7 qershor, grupi militant islamik Boko Haram vrau 14 persona […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:53 am / in Lajme

Tanja Fajon – politikanëve: Mos premtoni data për liberalizim të vizave

Eurodeputetja Tanja Fajon u kërkoi politikanëve të Kosovës që të ndërmarrin veprime vendimtare nëse duan që qytetarët e tyre të gëzojnë udhëtimin pa viza në zonën Shengen. Tanja Fajon, raportuese për Kosovën në Parlamentit Evropian për procesin e liberalizimit të vizave, tha për BIRN se koha kur qytetarët e Kosovës do të jenë në gjendje të udhëtojnë lirshëm në zonën […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:52 am / in Lajme

Kosovari vret gruan në prani të fëmijëve !

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin Graz në Austri, ku një shtetas austriak me prejardhje nga Kosova, ka vrarë bashkëshorten e tij. Agjencia austriake e Lajmeve APA, shkruan se alarmi në polici ka ardhur rreth orës 5:30, ndërkohë që patrulla e Policisë ka mbërritur në vendngjarje ka gjetur trupin e pajetë të gruas. Raportohet se […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:50 am / in Show Biz

Capital T në darkë me dy vajza (FOTO)

Reperi i njohur kosovar, Capital T, ska pak kohë që ka publikuar projektin e tij më të ri. Projektet e reperit gjithmonë janë hite, ai madje sot së bashku me Dhurata Dorën kanë festuar njëvjetorin e suksesit të këngës së tyre ‘Bongo. Ndërsa para pak minutash Capital T u pa duke darkuar në një restorant në Brezovicë nën shoqërinë e […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:48 am / in Show Biz

Prapaskenat e klipit të Elvanës, çfarë nuk keni parë! (Video)

Këngëtarja Elvana Gjata është duke shijuar ditë pas dite suksesin e këngës së saj më të re “Forever is over”. Ajo ka publikuar në rrjete sociale disa video duke treguar pjesë nga backstage i realizimit të këngës e kryesisht nga pjesa në studio. Këngëtarja ka marrë një lumë komentesh pozitive si nga ndjekësit ashtu edhe nga shumë kolegë artistë shqiptar, […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:47 am / in Show Biz

Luana Vjollca i nxjerr të palarat Marinës në Instagram (Foto)

Duken si binjake, megjithatë nuk janë. Por Marina dhe Luana Vjollca na kanë treguar shpesh herë që kanë një raport special me njëra-tjetrën. Dy moderatoret janë motrat më të pëlqyera të showbiz dhe kohëve të fundit kanë qenë në vëmendjen e të gjithëve, Marina për shkak të martesës së saj me Getoarin, që pritet të ndodhë shumë shpejt dhe Luana […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:45 am / in Show Biz

Me këtë imazh Tuna uroi “Ditën e baballarëve” (Foto)

Këngëtarja Altuna Sejdiu po shijon muajt parë si nënë, pas lindjes së Tianit. Ajo dhe Patrisi shihen si dy prindër të përkushtuar jashtëzakonisht shumë ndaj djalit, shkruan lajmi.net. Madje, nga ajo që Tuna sjell përmes rrjeteve sociale, Patrisi njihet si një baba i mrekullueshëm. Meqenëse dje ishte e ashtuquajtura ‘Dita e Baballarëve’, Tuna e uroi këtë ditë me një foto […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:42 am / in Show Biz

‘Krimineli më i pashëm në botë’ vjedh vëmendjen në Milano (Foto)

Ai e përdori uniformën portokalli të burgut për t’u bërë i famshëm dhe i adhuruar në të gjithë botën. Dhe ashtu siç pritej të gjithë sytë ishin tek i ashtuquajturi ‘krimineli seksi’ Jeremy Meeks në pasarelën e Philipp Plein në javën e modës në Milano. 33-vjeçari dukej shumë i pashëm teksa kalonte në pasarelë teksa mbante në vesh një cigare […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 10:41 am / in Show Biz

Motrat Mustafa sot kanë ditë feste (Foto)

Sot është një ditë shumë e veçantë për motrat Mustafa. Kjo për faktin pasi që Lulja sot feston ditëlindjen e saj, transmeton Gazeta Express. E për ta bërë këtë ditë sa më të bukur ishin kujdesur motrat e saj të cilat në llogarinë e tyre në Instagram kishin bërë një urim për Lulen. “Urime e bukura jone, edhe shume vite […]

Read more ›