LajmPress — Online

Other News

by / on September 12, 2017 at 8:47 pm / in Show Biz

Ky është problemi që motrat Mustafa po përballen çdoherë (Foto)

Nuk është hera e parë që iu ndodhë. Motrat Mustafa tash e sa kohë janë duke u përballur me një problem në rrjtet sociale për të cilin tregojnë shpesh, shkruan lajmi.net Fjala është për disa llogari false të hapura në emër të tyre, e që kanë grumbulluar shumë ndjekës, të cilët po mendojnë se janë motrat ato që i posedojnë […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 7:47 pm / in Lajme

“BALLISTI – Ismail Morina e ka vendosur, më mirë i vdekur se në Serbi”

Ballist Morina qëndron i vendosur për të mos u ekstraduar në Serbi. Madje ai paralajmëron se mund edhe të vrasë veten nëse nuk do të ketë zgjidhje tjetër. Në një prononcim ekskluziv për “Ora News” bashkëshortja e tij Federica Lo Toro thekson se pas tre muajve qëndrimi në qeli, gjendja e Morinës është e rënduar.smail Morina i mbiquajtur si “njeriu […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 7:45 pm / in Lajme

Çka po ndodh: Pas NISMA, nga PAN largohet edhe AAK-ja

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur se a do të formojë grup parlamentar apo do të vazhdoj të jetë pjesë e Grupit të përbashkët me PDK-në. Megjithatë ajo ka thënë se besoj […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 7:44 pm / in Lajme

Flet Ministri i Drejtësisë: Ja çka do të bëjë me rastin “Dehari”

Ministri i ri Drejtësisë, Abelard Tahiri ka folur edhe për rastin Dehari. Ai në një intervistë të dhën për RTK-në ka treguar edhe mënyrën se si do të zgjidhet kjo çështje. “Në lidhje me rastin Dehari do t’i përmbahem Rezolutës së Kuvendit të Kosovës”, tha ai. Tahiri ka thënë se do të kërkohet një super ekspertizë në një nga vendet […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 7:43 pm / in Lajme

Serbia “pushtohet” nga flamujt kuqezi dhe të UÇK-së (Foto)

Këto pamje u vërejtën tek objekti i hotelit Vrbak dhe objekte të tjera të qytetit. Ktu bëhet fjalë për skenarin e filmit “Rat race” (Lufta e racave), nga një shtëpi filmike beogradase. Novi Pazari është zgjedhur të “luajë” rolin e Prishtinës së viteve ’90-ta. Udhëheqja e qytetit ka paralajmëruar qytetarët për xhirimet, për vendin dhe kohën se kur do të […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 7:40 pm / in Lajme

BEFASI: LDK-ja i jep mbështetje të madhe Haradinajt: Ke përkrahjen ton të plotë, nëse…

I pari i LDK’së Isa Mustafa thotë se partia që ai drejton do të votojë Demarkacionin me Malin e Zi nëse kryeministri Ramush Haradinaj arrin që kufirin ta zhvendos në Çakor dhe Zhlep. Ish-kryeministri ripërsëriti se më shumë u beson Shteteve të Bashkuara se ndonjë eksperti të veçantë, duke thënë se Kosova nuk ka humb as një kilometër. “Ne si […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 3:00 pm / in Lajme

“Si çka bëri burri im zvicran kur më gjeti të virgjër”, vajza nga Dukagjini habit me historinë e saj

Tema e virgjërisë në vendin tonë ka një ndjeshmëri të lartë, pasi është ende prezente në jetën e vajzave të reja. Qoftë në fshat apo qytet, ende ruhet me fanatizëm koncepti i virgjërisë së vajzave. Aq sa morali gjendet pikërisht tek virgjëria. Por, kjo e fundit përbën përshtypje tek të huajt. Kështu, një vajzë shkodrane ka rrëfyer për “Shkodra News” […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 2:59 pm / in Lajme

Tronditet moderatorja e njohur, kolegu ia pret fustanin në trasmetim live (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një studio televizive në Spanjë. Moderator Juan y Medio i ka prerë fustanin e koleges së tij në transmetim direkt. Ai po prezantonte shfaqjen “Afternoon Here And Now” me kolegen e tij, Eva Ruiz kur nxorri një palë gërshërë për t’i prerë veshjen. Sipas Dailymail, ai e bëri këtë si një formë hakmarrje […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 2:52 pm / in Lajme

Korea e Veriut tregon se do ta bëjë SHBA-në “të vuajnë dhimbjen më të madhe”

Korea e Veriut tregon se do ta bëjë SHBA-të të vuajnë dhimbej më të madhe Korea e veriut ka treguar në Këshillin e Sigurimit të OKB-së se do ta bëjë SHBA-në “të vuaj dhimbjen më të madhe”, transmeton arbresh.info. Ambasadori në pentagon, Han Tae Song, është shprehur ashpër kundër Shteteve të Bashkuara kundrejt marrëveshjes së Gjenevës. Ai ka shtuar që […]

Read more ›
by / on September 12, 2017 at 2:34 pm / in Lajme

Drashkoviq: Serbia ka arritur te muri, tani duhet ta heqim Kosovën nga Kushtetuta

Serbia në rrugën e saj evropiane ka arritur te muri, të cilin nuk mund ta anashkalojë e as ta kalojë, por i duhet ta heqë ose të ndalojë para tij e të rrëshqasë. Kështu ka vlerësuar politikani serb, lideri i Lëvizjes Serbe të Përtëritjes (SPO) Vuk Drashkoviq. Dhe ato mure, thotë autori i një teksti të botuar në të përditshmen […]

Read more ›