LajmPress — Online

Other News

by / on September 24, 2017 at 6:01 pm / in Lajme

Alarmojnë ekspertët: Mos hani mish, Ja nga çka jeni të rrezikuar (Video)

Zinxhiri i hallkave për të patur një mish të sigurt në Shqipëri nuk funksionon.Eksperti i sigurisë ushqimore Dritan Laçi, shprehet se ekzistojnë shumë probleme të cilat vënë në rrezik shëndetin e qytetarëve.Shqetësimet llojnë që nga matrikullimi dhe identikimi i kafshëve.“Magazinimi në ambiente frigoriferike menjëherë pas therjes është i nevojshëm për të patur cilësi të mirë të mishit. Videon mund ta […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:25 am / in Lajme

Shqiptari që ka bërë veprimin më të guximshëm në mes të Nju Jorkut!

Shqipari qe ka bërë veprimin më të guximshëm në mes të Nju Jorkut..Pronari i një restoranti në Nju Jork ka vendosur të ruajë traditën shqiptare të gatimit. Ai quhet Ramiz Kukaj dhe ka një ëndërr që do të ishte e guximshme për çdo pronar restoranti. Për më shumë shiko videon më poshtë duke klikuar në reklamë..

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:23 am / in Lajme

Sherr me armë mes dy shqiptarëve në Zvicër, plagoset rëndë 43-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë, në lagjen Charmilles të Gjenevës.Një person ka qëlluar në rrugë disa herë në drejtim të një njeriu i cili ka mbetur i plagosur rëndë. Sipas burimeve, zbulohet se që të dy ishin kosovarë. Tribune de Genève shkruan se policia kishte marrë shumë thirrje për ngjarjen e ndodhur në hapesirë publike. […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:14 am / in Lajme

“E masakroi dhe e la në banesë”, zbardhen emrat e viktimës dhe burrit vrasës

Një krim i rëndë tronditi sot Pogradecin, ku një grua u masakrua me thikë e sqepar nga bashkëshorti i saj 49-vjeçar. Bashkëshortët Bashkim dhe Demirke Mekolli jetonin vetëm në banesën e tyre në fshatin Blacë, ndërsa ishin prindër të një djali 16-vjeccar që jetonte në Itali.Dyshohet se ka qenë një grindje e çastit që ka nxitur krimin e rëndë, ndërsa […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:12 am / in Show Biz

Albana -Ramushit: Shumë bukur të rri bluza ‘Dardan’, të shkon me gjakun që të rrjedh në vena (Foto)

Prezantuesja e njohur Albana Osmani këtë vit ndërmorri një fushatë sensibilizuese të quajtur “Ti je një luledielli”.Ajo nxori në shitje mbi tre mijë bluza nën logon e lules së diellit, nga ku u sigurua një fond prej 60 mijë eurosh, shkruan Telegrafi. Nga paratë e mbledhura, në spitalin e Tiranës u dhuruan fonde për pajisjet e reja, për fëmijët e […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:08 am / in Show Biz

Ronela Hajati në super formë, humbi rreth 15 kilogramë (Foto)

Vite më parë nuk i kishim parë ende format bombastike të këngëtares Ronela Hajati.Por në 2013 në performancën e spektaklit të përvitshëm të “Kënga Magjike”, këngëtarja i la të gjithë pa fjalë. Përveçse performancës ekspresive në skenë, na mbetën sytë dhe tek të pasmet e bollshme të saj.Që prej asaj performance këngëtarja u pushtua nga mediat rozë. Në një intervistë […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:07 am / in Show Biz

Mes dy anëtarëve të labelit të saj, ja kë zgjedh Nita Latifi (Video)

Në intervistën e parë të dhënë për ‘Mirage’, tregoi se u bë pjesë e labelit ‘Authentic’ të 2po2 dhe Capital T-së. E pikërisht këto dy personazhe i janë vënë përballë Nita Latifit në rubrikën ‘Kë Zgjedh?!’ të këtij emisioni, shkruan lajmi.net Përpara kësaj vështirësie, Nita bëri zgjedhjen saj të cilën mund ta shihi në videon më poshtë, në minutën 2:34./Lajmi.net/ […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:06 am / in Lajme

Një barsoletë me pula nga Ramiz Lladrovci, për kundërshtarët e tij: S’ka më për ju grurë në PDK

Në kuadër të ciklitit të debateve – për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor – sonte në “Debat D” të RTV Dukagjinit, temë diskutimi do të jetë Drenasi. Pjesëmarrësi në këtë debat, Ramiz Lladrovci – që është kandidat i PDK-së për kryetar të Drenasit – thotë se ia ka kthyer dinjitetin vendit të tij, edhe nga kundërkandidatët […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:01 am / in Lajme

Ja çka ndodhi me kosovarin që sulmoi me sëpatë në stacionin e trenit në Gjermani..

Gjykata e Landit në Dyseldorf ka dënuar shqiptarin 37 vjeçar nga Kosova, Fatmir H. të shpallur fajtor për sulmin me sëpatë, të bërë në mars të këtij viti në Stacionin Hekurudhor të Dyseldorfit. Në vend të dënimit me burg, gjykata i ka shqiptuar atij masë të mbajtjes në afat të pakufizuar në një ent psikiatrik të tipit të mbyllur, shkruan […]

Read more ›
by / on September 24, 2017 at 8:00 am / in Lajme

Kosovari që po pretendon se e luftoi regjimin e Assadit pa qenë në ISIS

Emri Bushi është vetëm njëri nga 10 personat e akuzuar për terrorizëm që u gjykuan nga Gjykata Themelore e Prishtinës nën akuzën e pjesëmarrjes në organizata terroriste, ndërsa në janar të këtij viti, atij i ishte shqiptuar një dënim prej 4 vjet e 6 muajsh burg. Duke pretenduar se asnjëherë nuk veshi uniformën e ISIS-it por ishte pjesë e grupeve […]

Read more ›