LajmPress — Online

Other News

by / on July 16, 2017 at 9:13 pm / in Lajme

Pamje nga aksidenti në Shqipëri, ku humbi jetën kosovari nga Gjermania (

Një i vdekur e disa të lënduar është bilanci i aksidentit që ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë, pasditen e sotme.Periskopi ka kontaktuar me dëshmitarë të vendngjarjes. Aksidenti është përshkruar si i rëndë. Tre makina janë ndeshur mes vete, derisa thuhet se ka humbur jetën një kosovar, i cili gjendej në makinën me targa të diasporës. “Ndeshje n’Kodhel: tre makina, femijë […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 8:23 pm / in Show Biz

Kjo është nena e Mihrije Brahas, shikoni cila nga motrat i ngjajnë asaj (Foto)

Mihrije Braha është një nga këngëtaret që më së shumti i shfrytëzon rrjetet sociale, për të promovuar veten apo postuar momente nga jeta e saj, përcjell ORAinfo. Së fundi u përfol për fotot e saj të postuara në Instagram nga pushimet e kësaj vere, e që ishin tejet provokative. Mihrija në disa foto të saj ka prezantuar nënën e saj […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 5:55 pm / in Lajme

Tragjedi në dasmë, daja i dhëndërrit ndërron jetë në rrethana misterioze

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Lezhë. Një 59-vjeçar ka ndërruar jetë, ndërsa ka qenë duke festuar në dasmën e nipit. Ngjarja është raportuar nga Policia e Lezhës, sipas të cilës ngjarja tragjike ka ndodhur në fshatin Tale. ‘Më datë 16 korrik 2017, në urgjencën e spitalit Lezhë, është dërguar i vdekur shtetasi Z. L., 59 vjeç, […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 2:15 pm / in Lajme

Prekëse: Kur ta shikoni këtë video, shumë telashe do t’i harroni!?

Në Stamboll të Turqisë me rrethinë jetojnë afro 100 mijë refugjatë sirianë. Issa është njëri nga ta. Në vend se të ishte në shkollë, ai duhet të rri ulur në beton, e të luaj në flautin plastik me taste. Shpeshherë është i veshur keq e i zbathur. Ndërsa, një reportazh prekës për jetën e tij në rrugët e Stambollit e […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 1:44 pm / in Show Biz

Kjo kosovare ka çmendur Globin arsyeja….

Bukuroshja Nora Muja ka krenuar edhe një herë Kosovën pasi dje mori edhe një çmim shumë të rëndësishëm. Në El Goule mbrëmë është mbajtur eventi “Miss Globe of the World”, ku Nora përfaqësoi Kosovën. Përmes profilit të saj në Instagram, Nora ka bërë të ditur se ka fituar çmimin “Miss Globe 2017”. Ndërsa pas lajmit që ka fituar çmimin, ajo […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:49 pm / in Lajme

Epabesueshme por e vertet,bora mbulon këtë vend ka edhe të vdekur!

Një person ka humbur jetën, ndërsa mijëra të tjerë kanë mbetur në errësirë për shkak të rrebeshi të botës në kqyeqytetin kilian Santiago. Një punëtor vdiq duke u përpjekur për të pastruar akullin, ndërsa dy vetë u plagosën kur u lënduan nga një rrjet elektrik që kishte rënë në rrugë, raportojnë mediat lokale. Megjithatë, në befasinë e motit kanë ndjerë […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:45 pm / in Show Biz

Ndahet Meda nga Gruaja e tij arsyeja do të tronditeni

Ishin qifti me i lumtur ne estradën Shqiptare, por si duket edhe këtyre ju erdhi fundi, shkak i kësaj ishte se gruaja i zbuloi disa mesazhe ne telefonin privat te këngëtarit Meda. Gruaja e Medes ka kërkuar menjëherë sqarime nga ai, mirëpo arsyetimet nuk e binden aspak dhe ajo kërkoi divorcin menjëherë, u shprehen disa burime te sigurta brenda familjes.Meda […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:23 pm / in Lajme

U fut në det për të ndihmuar kushërirën, kjo është 27-vjeçarja që u mbyt dje në Vlorë

Një tragjedi e vërtetë ndodhi ditën e djeshme në Zvërnec të Vlorës, ku tre të rinj u mbytën pasi u morën nga dallgët. Viktimat janë Xhoana Cani, 25 vjeçe nga Tirana, Manuela Maraj, 27 vjeçe nga fshati Babicë e Vlorës dhe Benjamin Ferati, 24 vjeç, i cili kishte ardhur të kalonte pushimet në Vlorë me të dashurën, vetëm dy ditë […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 1:06 am / in Show Biz

Zbulohet “dashuria” e parë e Arminës, emri i njohur i PD-së (Foto)

Ajo është një nga blogeret më të njohura shqiptare dhe më të dashura. Armina Mevlani aktualisht është e lidhur me djalin e ish-kryeministrit Sali Barisha, Shkëlzenin, madje ata janë duke bashkëjetuar së bashku. Por mesa duket vite më parë bukuroshja Mevlani ka patur një dashuri platonike për një tjetër personazh të partisë Demokratike, pikërisht për kryetarin aktual të partisë Lulzim […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 1:04 am / in Show Biz

E papritur! Ermali publikon foto me të dashurën e tij! (Foto)

Çifti i njohur i ekranit Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi janë duke kaluar disa ditë pushimesh me njëri-tjetrin. Por Ermali në asnjë çast nuk i lë shakatë. Ai ka publikuar një foto së bashku me Amin, ndërkohë që çifti gjendet në pishinë. Krahas fotos ai ka shkruar: “Me të dashurën time”./Gazeta Express/ Kliko me poshte per te shikuar fotot ne […]

Read more ›