LajmPress — Online

Other News

by / on May 13, 2017 at 2:25 am / in Video

EKSKLUZIVE: Helmohet Berat Buzhala, dyshime në BIK’un dhe Ambasadën Turke

Burime tona nga terreni marrin vesh që është helmuar gazetari dhe drejtori i Express’it, Berat Buzhala, vetëm disa orë pas kërkesës nga Ambasada e Turqisë që ai të arrestohet.Lajmin e vërteton edhe një foto e mbërritur në Redaksinë tonë nga një i ri nga Çabiqi, ku Buzhala shihet duke ngrënë darkë me myftiun Naim Tërnava, disa orë para se të […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 2:21 am / in Video

Arbana Xharra ia bënë të qartë Ganimete Musliut me suxhuk t’Gjakoves nuk ka

Me të hyrë në PDK, Arbana Xharra ka filluar diskutimet serioze dhe tejet të rëndësishme me anëtarët e tjerë të partisë. Ajo pasi ka pirë një kafe me një prej deputeteve më seksi në PDK, Ganimete Musliu “Boll me këto pretendime se suxhuki i Prizrenit është më i miri. Duhet ta pranojmë. Kam thënë dhe them se do të jem […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 2:17 am / in Video

Aziz Salihu Më bëni edhe mua veteran, bile unë kam rreh shkie

Ish-boksieri legjendar, Aziz Salihu, i cili për publikun njihet edhe si ‘Zizi’, ka kërkuar që edhe emri i tij të futet në listat e veteranëve të UÇK’së. Zizi ka thënë se në listat e veteranëve është futur çdokush. Madje, sipas tij, futja e këngëtareve si Ilir Shaqiri e Violete Kukaj-Retkoceri, lë mundësinë që kjo listë të zgjerohet. “Secili prej neve […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 2:12 am / in Video

”Harrojeni” zgjedhjet: Ngjarje tjetër tronditëse ndodhi në Mitrovicë, ka edhe të Vrarë

Mitrovica përseri është tronditur nga nje tragjedi tjetër. Kësaj here lajmi tragjik vie nga Mitrovica Veriore, ku atje është vrarë një person i moshës mbi 50 vjeçare, raporton Gazeta NewBorn. Një qytetar i Mitrovicës ka treguar për Gazetën NewBorn për këtë ngjarje Ngjarja ka ndodhur në njërin prej lokaleve të asaj pjese

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 1:36 am / in Video

Plas gallata në Facebook: Isa Mustafa i ‘publikon’ këngë Kadri Veselit pas rrëzimit të Qeverisë

As dy ditë nga rënia e Qeverisë, nuk kanë të ndalur ironizmet me ish-kryeministrin Mustafa dhe divorcin PDK-LDK, shkruan Gazeta NewBorn. Ky divorc i tyre po transmetohet në lloj-lloj mënyra e forma nga më të ndryshmet. Më e reja është ‘disi’ që Mustafa ia ka bërë Veselit KETU na ndiqni se si isa mustafa i publikon keng kadri veselit

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 1:10 am / in Lajme

Shqetësuese: Kjo është gjendja e Arbana Xharrës në Spital

Arbana Xharra ka lëndime trupore pas rrahjes brutale që i është bërë në Tiranë. Indeksonline mëson se Xharra ka lëndime në disa pjesë të trupit pasi është goditur me mjete të forta nga persona të panjohur. Ndihmën e parë thuhet se ajo e ka marrë në Spitalin Ushtarak të Tiranës

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 1:05 am / in Kuriozitete

Plas prostitucioni në Tiranë Ja si i fitojnë klientët dhe si bëhet pazari

Prostitucioni është konsideruar si një fenomen i paligjshëm në vende të shumta të botës dhe në Shqipëri duket të jetë prezent dhe nuk do të ndalet. Kemi publikuar shpesh mesazhe të ardhura në redaksi, ku persona të caktuar ushtrojnë një “biznes” të paligjshëm, por fotot që kanë mbërritur së fundmi në redaksinë tonë kanë treguar më shumë. Ka qenë një […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 12:25 am / in Video

Pa bukë, pa shkollë, pa shtëpi jetimi 10 vjeç nga dy ditë rri pa ushqim

Quhet Fetah dhe i ka vetëm 10 vjet…. Ai mban emrin e babait që asnjëherë nuk e takoi. Ende pa e thithur ajrin e parë në këtë botë, babai i tij kishte ndërruar jetë, duke e lënë Fetahin si burrin e vetëm në familje, me dy motra dhe një nënë të sëmurë. Vitet e para të jetës së tij nuk […]

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 6:55 pm / in Show Biz

Lori Hoxha super e lumtur, ka ‘parajsën’ në duar (Foto)

Ardhjen në jetë të nipit të saj London Noor, blogerja e njohur shqiptare e ka cilësuar si një nga ngjarjet më të rëndësishme në jetën e saj. Ajo thuajse poston çdo ditë foto me më të voglin e familjes Hoxha. Në krahët e tezes me sa duket është vendi i preferuar i vogëlushit. Lori nuk kursen në asnjëjçast dashurinë dhe […]

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 6:54 pm / in Show Biz

A e dinit se çfarë raporti kanë Leonora Jakupi dhe Vesa Luma? (Foto)

Këngëtarja e njohur kosovare, Vesa Luma sot feston ditëlindjen e saj të 31-të. Urime e dhurata të shumta nuk i munguan asaj. Mirëpo dhuratën më të bukur ia bëri bashkëshorti i saj Big Basta përmes një video shumë të bukur. Big Basta, nga Kieva bashkë me ekipin e RTSH-së në “Eurovision” dhe Linda Halimi, i uruan ditëlindjen përmes një videoje […]

Read more ›