LajmPress — Online

Other News

by / on July 15, 2017 at 3:01 am / in Lajme

‘S’e çojmë dot mjeken nga gjumi’, dëshmia rrëqethëse e motrës për vdekjen e 18-vjeçares

Historia e vajzës 18-vjeçare nga Gramshi, e cila humbi jetën në spitalin e Elbasanit pas një ndërhyrje kirurgjikale, është risjell sot në emision ‘Me zemër të hapur’. Familjarët e Ketjona Ibrahimit, dy motrat dhe kunati i saj, me dhimbje të madhe kanë treguar kalvarin e vuajtjeve se si ndodhi ngjarja që i mori jetën adoleshentes. Ata akuzojnë mjeken kirurge për […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 2:36 am / in Show Biz

Olsi dhe Fiorentina papritur zyrtarizojnë lidhjen, ja çfarë ndodhi

Ata janë një nga çiftet më të përfolur të Big Brother, por me sa duket kanë vendosur të hedhin një hap të rëndësishëm për jetën e tyre. Olsi dhe Fiorentina janë gjtihmonë më pranë njëri tjetrit dhe lisghja e tyre bëhet gjtihnjë më e afërt deh familjare. Ata kanë kaluar ditë pushimi me vëllain e Olsit. Çuditërisht sot të dy […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 2:30 am / in Show Biz

Krenar Çoçaj dënohet me burg e Luana prishet me kunatin? Kjo është dëshmia !

Kohët e fundit Luana Vjollca u vu në qendër të vëmendjes mediatike pas publikimit të këngës së saj më të fundit si dhe arrestimit të të dashurit të saj. Duket se dy baxhanakët Krenari dhe Getoari nuk i kanë aspak mirë marrëdhëniet me njëri-tjetrin… Edhe pse dy motrat Vjollca kane nje lidhje shume te forte mes njera- tjetres, marredheniet me […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 1:59 am / in Lajme

E tmerrshme: Babai mbyt djalin 4 vjeç, vret dhe ish-gruan me thikë

Mbyt djalin 4 vjeç por nuk u ndal me aq. Para se të vriste ish-gruan i tregoi trupin e pajetë të djalit të tyre. Marko Nikolic, 43 vjeç, akuzohet për vrasjen e djalit dhe ish- gruas së tij Maja Djordjevic, 38 vjeçe. Burri serb nga Beogradi, kishte marrë një urdhër ndalimi nga gjykata për të mos ju afruar gruas dhe […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 1:56 am / in Show Biz

Keta jane yjet e estrades qe dikur ishin te dashuruar e sot nuk dojne ta shohin njeri-tjetrin!

Njihuni me yjet e estrades shqiptare qe dikur ishin te dashuruar e sot nuk dojne ta shohin njeri-tjetrin. A I mbani mend ciftet e famshme te estrades tone? Shumë çifte në estradën tonë janë ndarë, duke mos lënë asnjë shenjë por ka çifte të cilat janë ndarë duke bërë ‘hallakamë’. Ne ju sjellim disa nga çiftet të cilat kanë shkaktuar […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 1:55 am / in Show Biz

Enca “diss” Noizyt dhe grupit OTR? Ja u bën “Ciao, ciao”

E dëgjuat këngën e Encës “Ciao”, mund ta dëgjoni këtu. Enca “diss” Noizyt dhe grupit OTR? Noizy dhe Enca Haxhia kanë kohë që kanë filluar një “luftë” në distancë duke i dërguar njëri-tjetrit ‘mesazhe’ të ndryshme nëpermjet rrjeteve sociale. Enca sapo ka publikuar këngën e saj më te re të titulluar “Ciao” dhe nëpërmjet këngës ajo shprehet se tekstin e […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 12:40 am / in Show Biz

Gruaja e politikanit të njohur publikon fotografi super të nxehta (FOTO)

Edhe pse burri e kishte kritikuar disa herë për fotot të cilat ishin të ekzagjeruara për profilin e gruas së një politikani, por ajo nuk kishte ndalur së hedhuri foto, duke bërë që të qarkullojnë në të gjithë rrjetin. Bëhet fjalë për politikanin ukrainas Aleksandr Politukha, i cili ka ikur nga shtëpia e nuk është kthyer më. Pasi bashkëshortja e […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 12:37 am / in Lajme

TRAGJIKE: Vdes Duli në aksident trafiku (Foto)

Një punonjës i policisë së Korçës ka humbur jetën pas humbjen së kontrollit të mjetit ku udhëtonte së bashku me kolegë. Nga të dhënat e policisë së Korçës , mësohet se mjeti tip “Mitsubishi” me targa të policisë ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Fitore. Si shkak paraprak i aksidentit dyshohet të ketë qenë humbja e kontrollit nga […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 12:35 am / in Lajme

Shikoni kush është pushuesi Kosovar që humbi jetën në Durrës.. !

Një pushues nga Kosova që kishte ardhur me pushime në plazhin e Durrësit është mbytur në det. Ngjarja është regjistruar rreth një orë më parë, në orën 13:31, në sektorin “Apollonia”. Viktimë ka mbetur shtetasi Rr. R., 62 vjeç, banues në Kosovë, thuhet në njoftimin paraprak të policisë së Durrësit. Viktima kishte ardhur për pushime në Durrës, por fatkeqësisht këto […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 12:33 am / in Lajme

Vetura përplas rënd biçiklistin në Fushë Kosovë (Video)

Një aksident trafiku mes një veture dhe një biçiklisti ka ndodhur sot rreth orës 10:00 në Fushë Kosovë. Në një video nga ky aksident shihet një person i shtrirë duke mos lëvizur. Pranë aksidentit është parë edhe Policia e Kosovës e cila është marr me rastin. Nuk ka informacione rreth gjendjes shëndetësore të viktimës së aksidentuar. Kliko me poshte per […]

Read more ›