LajmPress — Online

Other News

by / on July 16, 2017 at 12:05 am / in Lajme

Shqiptari nga Kosova në Gjermani vret fëmijët 4 dhe 5 vjeç në aksident të qëllimshëm! (Foto)

Një burrë me një BMW të tipit X5 ka shkaktuar një aksident të rëndë nga i cili kanë mbetur të vdekur vajza dhe djali i tij- katër dhe pesë vjeçar. Ky lajm i cili u dha gjithandejj në mediat gjermane sot,duket që nuk përfundon këtu,raporton Gazeta Blic. Shqiptari nga Kosova me banim në Gjermani të dielen pasdite në një shpejtësi […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:04 am / in Lajme

Prindërit vijnë për pushim në Kosovë, vajza iu vritet në Zvicer nga…

Vetëm para pak kohësh kosovarja nëntëmbëdhjetëvjeçarja Izmela M, sapo e kishte përfunduar shkollimin si asistente e farmacisë, dhe për një moment e humbi jetën në vijën e këmbësorëve. Me një buzëqeshje, Izmela M, ishte prezantuar në profilin e saj në facebook. Vajza e bukur nga Kosova me vendbanim në Vevey, sapo kishte filluar ta shijojë jetën dhe përnjëherë në mëngjesin […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:03 am / in Lajme

‘Tronditet’ Serbia nga kjo deklaratë e Edi Ramës, ‘çmendet’ Vuçiqi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u shpreh i vendosur se nëse Serbia prekte qoftë edhe 1 centimetër të territorit të Kosovës,Shqipëria e Kosova do të ishin të gatshme t’i kundërpërgjigjeshin. I ftuar në emisionin “Zona e Debatit” në Klan Kosova,Rama tha se “shqiptarët,Shqipëria dhe Kosova,janë bashkë për të promovuar paqen,por edhe për të mbrojtur integritetin territorial. Nëse serbët duan të […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:02 am / in Lajme

Ky serbë pranon gjithçka dhe deklarata e tij po i ‘çmend’ serbët, ja çka tha ai,.

Serbia as në ëndërr nuk mund te fut ushtrinë serbe në Kosovë >Nenad Maksimoviq, drejtor i Qendrës për paqe dhe tolerancë ka thënë se nuk shansa teorike që ushtria e Serbisë të hyjë në Kosovë, njofton Klan Kosova. Sipas tij, shteti serb ka një marrëveshje me NATO-n dhe kjo ujdi si dhe bashkëpunimet e tjera nuk e lejojnë Serbinë as […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:01 am / in Lajme

Thaçi ia mbyll gojën Albin Kurtit, Nuk do ta besoni çka i zbulon (Video)

Në një seancë në Kuvendin e Kosovës Albin Kurti ka akuzuar Hashim Thaçin se ka lidhje me Ivica Daciqin. Hashim Thaçi ia ka kthyer duke i thënë se : ” Ju jeni i vetmi i burgosur në burgjet e Sërbis që iu htë undësuar lirimi pas luftës, derisa shumë të tjerë rrahur, dhunuar e torturuar nëpër burjet e Sërbis, ju […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:00 am / in Lajme

Me kaq përfundon gjithçka – e patë puna e Rusisë, ja çka i bëri sot NATO

Katër batalione ndërkombëtare të stacionuara në Evropën Lindore tashmë janë të gatshme t’i përgjigjen çdo agresioni rus,njoftuan ministrat e Mbrojtjes së tetë vendeve anëtare të NATO-s. Gjermania, Britania e Madhe, SHBA-ja dhe Kanadaja aktualisht drejtojnë katër grupe ushtarake multinacionale në Estoni,Letoni,Lituani dhe Poloni. Dislokimi i tyre u vendos nga liderët e NATO-s gjatë një samiti në Varshavë në korrikun e […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:59 pm / in Lajme

Njoftim për gjithë mërgimtarët: Merreni shëmbull këtë kosovar, ja çka bëri ai në Gjermani

Fatos Xhafolli, një shtetas shqiptar i Kosovës është pronar i restorantit “Nuovo Mario”. Ai para 25 vjetësh ishte prapa banakut, kurse tani është ‘bosi’, shkruan “sueddeutsche.de”. Restoranti italian është shumë i vizituar në Berlin, duke njëri nga restorantet më të mira në vend, përcjell albinfo.ch. “Nuovo Mario” është njëri nga restorantet më të mira italiane në qytet, por pronari i […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:58 pm / in Show Biz

E dhimbshme: Kjo cka i ka ndodh Safetes i ka shokuar Familjen e ish burrit të saj!

Këngëtarja Safete Mustafa, më e madhja e motrave Mustafa, ka bërë padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit- Dega Suharekë, për vërtetim pronësie të palujtshmërisë. Pasi i vdiq burri, mes këngëtares dhe kunetërve të saj lindën mospajtime rreth shfrytëzimit të shtëpisë së bashkëshortit. Lidhur me këtë rast me lot në sy ka treguar Safetja. “Me bashkëshortin tim kam jetu 15 vite. […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:56 pm / in Lajme

Tronditet skena politike e Kosovës nga ky takim

Aktiviteti i shtuar i Gjykatës Speciale në Serbi dhe mungesa e resurseve në misionin që drejton, janë brengat kryesore të shefit të Zyrës së Kosovës në Beograd, ambasadorit Valdet Sadiku. Për këto dhe çështje të tjera, ai ka kërkuar ndihmë nga Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ), e cila ka munguar deri tash, shkruan sot Koha Ditore. Gazeta ka siguruar, […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:55 pm / in Lajme

Qëllohet me armë një 21 vjeçar nga Kosova në Zvicër

Një shqiptar (21) nga Kosova mbeti i plagosur dje mbrëma në qytetin zviceran Ebikon (LU). Policia ka arrestuar një zviceran (34) dhe ndërkohë po kërkon dëshmitarë për zbardhjen e ngjarjes, shkruan “Blick”. Policia mori alarmin rreth orës 20.45, se ishin dëgjuar të shtëna në rrugën Schulhausstrasse te Ebikonit. Atje policia arriti të gjejë shumë persona mes tyre edhe 21 vjeçarin […]

Read more ›