LajmPress — Online

Other News

by / on July 15, 2017 at 11:53 pm / in Kuriozitete

Ndërtojeni lehtë një pishinë për këtë verë me këtë metodë (Foto)

Pasi që jemi në verë, ajo çfarë ju duhet më së shumti është një pishinë për t’u relaksuar. Nëse dëshironi të krijoni një pishinë të mirë dhe të thjeshtë, kjo metodë e ndërtimit të pishinës do t’ju pëlqejë shumë. Ja çfarë ju nevojitet: Një pishinë gume të cilën mund ta blini në market, me ngjyrë të kaltër të ndezur. Përdorni […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:52 pm / in Lajme

Vjen nga Zvicra për pushime me prindërit, vdes 19 vjeçarja

Vetëm para pak kohësh shqiptarja nga Kosova 19 vjeçarja Izmela M, sapo e kishte përfunduar shkollën si farmaciste, dhe për një moment humbi jetën në vijat e këmbësorëve. Vajza nga Kosova me vendbanim në Vevey, sapo kishte filluar ta shijojë jetën ndërsa tragjikisht mëngjesin e së hënës ajo humb jetën. Rreth orës 7:30, një pensionist 78-vjeçar e godet Izmelën në […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:51 pm / in Lajme

LAJMI FUNDIT : Tronditet Shqiperia mbyten tre anëtarë të një familje nga Tetova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në Vlorë, ku tre persnoa të së njëjtës familje janë mbytur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Zvërnec të Vlorës, ku sipas policisë, është bërë e mundur nxjerra e trupave të pajetë, një gruaje, si dhe një djali e një vajze rreth moshës 20-30 vjeç. Mësohet se fillimisht është […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 11:50 pm / in Lajme

Ndodh edhe kjo në Prishtinë: Ja çka i bën vëllai-vëllait

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një të dyshuar në Prishtinë pasi që i njëjti i ka dëmtuar një mur e më pas edhe e ka kanosur me jetë vëllain e tij. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje. Konflikti ka ndodhur dje rreth orës 19:30, ndërsa vepra është klasifikuar si kanosje. Kliko me poshte per […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 4:48 pm / in Lajme

Tragjedi në Vlorë/ Djali futet për të shpëtuar dy vajzat, mbyten të tre

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në Vlorë, ku tre persnoa të së njëjtës familje janë mbytur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Zvërnec të Vlorës, ku sipas policisë, është bërë e mundur nxjerra e trupave të pajetë, një gruaje, si dhe një djali e një vajze rreth moshës 20-30 vjeç. Mësohet se fillimisht është […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 4:44 pm / in Lajme

Ja emrat e tre personave të familjes që vdiqën sot në Vlorë

Policia ka bërë me dije emrat e personave që kanë humbur jetën në Zvërnec të Vlorës gjatë ditës së sotme. Forcat blu bëjnë me dije se në Zvërnec është mbytur shtetasi Benjamin Ferati, 24 vjeç, banues në Tetovë të Maqedonisë. Gjithashtu është mbytur Manuela Maraj, banues në Babicë të Madhe të Vlorës. Kurse viktima tjetër e seksit femër është 25-vjeçarja […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 4:41 pm / in Lajme

Lajmi Fundit :Tronditet Shqiperia mbyten tre anëtarë të një familje nga Tetova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në Vlorë, ku tre persnoa të së njëjtës familje janë mbytur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Zvërnec të Vlorës, ku sipas policisë, është bërë e mundur nxjerra e trupave të pajetë, një gruaje, si dhe një djali e një vajze rreth moshës 20-30 vjeç. Mësohet se fillimisht është […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 4:25 pm / in Show Biz

Nuk do ta besoni se çka thotë Lori për zërin e Majkut

Në rubrikën ‘Kë Zgjedh?!’ të emisionit ‘Mirage’ këtë javë ishte Lori Kacka. Ajo ka bërë zgjedhjen e saj sa i përket personazheve që i ka më për zemër, shkruan lajmi.net Mes Capital T dhe Majkut, ajo ka bërë një koment për këtë të fundit. Se çka tha Lori për vokalin e Majkut Per me shume klikoni ne reklam per me […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 4:17 pm / in Lajme

Lajmi Fundit:Ngjarje tragjike sapo ndodhi… Nusja vret veten një ditë pas dasmës, arsyeja e tmerrshme

Një burrë në Taxhikistan është akuzuar për shtytje drejt vetëvrasjes së bashkëshortes, pasi dyshohet që i ka bërë presion asaj për ta bërë testin e virgjërisë, për t’i refuzuar rezultatet më pas. Rajabbi Khurshed, 18 vjeçe vrau veten duke pirë një dozë vdekjeprurëse të uthullës, 40 ditë pas dasmës me 24-vjeçarin Zafar Pirov përmes mblesërisë. Duke folur për Radion Evropa […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 3:56 pm / in Show Biz

Majlinda shkëlqeu në Zone, shkoi në përkrahje të Majkut

Majlinda gjithmonë shkëlqen në paraqitjet e saj publike. (Ish) e dashura e këngëtarit nga rradhët e Babastars, Majk nga një vajzë që frekuentonte shpesh jetën e natës, me ardhjen në jetë të djalit i është dedikuar plotësisht atij. Por, krahas Roanit, bukuroshja po gjen kohë mjaft shpesh edhe për veten. Sonte, Majlinda ka lënë pa fjalë ndjekësit e saj me […]

Read more ›