LajmPress — Online

Other News

by / on May 12, 2017 at 6:09 pm / in Lajme

Ekskluzive: Kështu do të jetë lista zgjedhore e koalicionit AAK-NISMA

Partia e Ramush Haradinajt, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe subjekti politik i Fatmir Limajt, Nisma për Kosovën, kishin arritur një marrëveshje koalcioni parazgjedhor vitin e kaluar, raporton Gazeta NewBorn. Me tu afruar data e zgjedhjeve ky koalicion ka bërë gati edhe listën e tyre zgjedhore, jo me emrat e kandidatëve por me dukjen e saj në bazë të marrëveshjes […]

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 6:08 pm / in Lajme

Partitë thonë se në listat zgjedhore nuk do të ketë kandidatë që kanë probleme me ligjin

Në prag të mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në Kosovë partitë politike ende nuk i kanë hartuar listat e tyre me emrat e kandidatëve që do të garojnë për deputetë të legjislaturës së ardhshme. Por ajo që thonë partitë politike në Kosovë është se në listat e tyre zgjedhore nuk do të ketë kandidatë të cilët kanë probleme me ligjin. Pas […]

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 2:04 pm / in Video

Kapen mes vete Shefqet Krasniqi dhe Burdushi, ja çka zbulon Shefqeti për Burdushin

Hoxha Shefqet Krasniqi i cili nuk lë gjë pa komentuar, ka komentuar edhe për Burdushin . Ai ka thënë se Burdushi është një shejtan, shkruan Botapress. Ai thotë që mua më vjen keq vetëm me ja përmen emrin ai thotë që është një shejtan I gjallë Ai sipas Shefqet Krasniqit manipulon me të sëmurët dhe iu mërr pare dhe gënjen […]

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 2:01 pm / in Video

Zbardhet telefonata e fundit, çfarë i tha policja kolegut para se të vriste veten

Zbardhen të tjera detaje nga vetëvrasja me armën e shërbimit te 23-vjeçares, me detyrë efektive e Policisë së Durrësit, shkruan “Panorama”. Paranxhela Shahini i dha fund jetes në njërën prej dhomave të banesës së saj në Katund Sukth “Panorama” shkruan se policja 23-vjeçare duhej të paraqitej mëngjesin e dites se fundit te jetes në punë, por nuk shkoi KETU ndiqni […]

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 1:56 pm / in Video

Lokja nga Drenica që po e ‘çmend’ internetin me këtë deklaratë për politikanët e vendit

Një plaklë nga Drenica ka kritikuar politikanët kosovarë për shkak të prishjes së koalicionit PDK-LDK. Sipas saj, liderët e këtyre dy partive poltike me parë po e shikojën interesin e tyre sesa atë të shtetit. Ajo ju ka bërë thirrje politikanëve që të punojnë drejt e mos ta gënjejnë popullin KETU ndiqni loken ja qfare thote ajo…

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 3:35 am / in Video

Nuk do ta besoni se kush u arrestua ne këto momente

Arrestohet Nol Nushi, VV thotë se fundi i Qeverisë është afër Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një komunikate për media njoftoi se Policia e Kosovës e ka arrestuar koordinatorin e sekretariateve të Vetëvendosjes, Nol Nushi. Këtë arrestim, si edhe të tjera arrestime të zyrtarëve dhe aktivistëve, Vetëvendosje e ka quajtur arrestim politik KETU mundeni ta shihni arrestimin…

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 3:31 am / in Video

Burri kalon momentet e fundit të jetës me bashkëshorten, video bën xhiron e botës

Një foto e vjetër e çiftit në ditën e martesës tregon dashurinë e thellë mes të dyve. Tani, pas thuajse gjashtë dekadave, një foto tjetër është realizuar, mirëpo këtë herë në shtratin e vdekjes. Si bashkëshortë, ne shohim dashurinë e tyre ende duke ndriçuar në sy, një dashuri që tejkalon kohën KETU ndiqni pamjet e burrit dhe gruas

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 3:27 am / in Video

Reagimi mahnitës i fëmijëve kur zbuluan se nëna do të ketë një tjetër fëmijë

Prindërit kanë përdorur mënyrat më kreative që t’i tregojnë fëmijëve të tyre që do të bëhen vëlla ose motër, shkruan lajmi.net Fëmijët befasohen, reagimi i tyre është me të vërtetë shumë i këndshëm. Rastet e tilla të gjiruara janë kujtimet më të mira për familjen, çaste gëzimi që shprehen papritur KETU ndiqni reagimin e femijeve ja vlen ta shikoni…

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 3:23 am / in Video

Tmerruese Fermerit në Prizren i ngordhin 12 lopë

Për pak ditë në fermën e Qëndrim Hoxhës në Prizren ngordhen disa krerë lopë. Pronari po dyshon se shkaktar i ngordhjes së bagëtive u bë ushqimi i tyre, njofton Klan Kosova. Komuna premtoi se ky fermer do të ndihmohet pas asaj që i ndodhi KETU ndiqni se si i ngordhen lopet fermerit…

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 3:21 am / in Video

Nuk do të ndalni së qeshuri me këtë Video

Një grup pasagjerësh në tren nuk e prisnin asnjëherë se diçka e tillë do të ndodhte. Me radhë, telefoni fillon të cingërojë, e secili prej tyre nxjerr në formë të ndryshme, duke filluar nga kozmetika, këpucët, çantë tenisi, flokët, çantë laptopi, komodë KETU ndiqni videon qesharake..

Read more ›