LajmPress — Online

Other News

by / on June 26, 2017 at 1:26 pm / in Lajme

Djaloshi tregon kartelin e drogës, ekzekutohet me breshëri plumbash

Një shqiptar që ka shkuar me pushime në Brazil ka shkruar pranë “JOQ”, teksa ka dërguar dhe një video të frikshme, ku një i ri pasi ka spiunuar një kartel droge ndiqet nën breshërinë e plumbave dhe në fund e vrasin barbarisht. “Përshëndetje JOQ! Po ju dërgoj një video të frikshme nga Brazlili. Këto janë kartelet e drogës të lidhura […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 1:07 pm / in Lajme

“Shfaqet” Nexhmije Hoxha, ajo thot se Enveri do te kthehet se populli e donte pa mase

Sot u bënë 32 vite nga dita kur ndërroi jetë një nga diktatorët më famëkeq të komunizmit, Enver Hoxha. Edhe pse Enveri ka 32 vite që ka ndërruar jetë bashkëshortja e tij vijon të gëzojë shëndet të plotë. Kjo foto është shkrepur pikërisht sot kur komunistët kujtuan ditën e vdekjes së Enver Hoxhës. Ndërsa po sot nipi i tij Ermal […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 12:54 pm / in Lajme

Kosovari bie në radar në Zvicër, shkruajnë të gjitha mediat për të

Sipas policisë së kantonit St. Gallen, asnjëherë deri tash nuk është shënuar një tejkalim i tillë shpejtësie brenda qytetit Sërish bie në kurthin e radarit një ngasës kosovar. I riu 21 vjeçar, siç shkruajnë media zvicerane polizeinewsticker.ch ka shënuar një rekord të palavdishëm për Kantonin St. Gallen. Ai ka vozitur makinën e tij 142 kilometra në orë, në Oberriet, në […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 12:44 pm / in Lajme

Aksident mes një veture dhe një traktori, 9 të lënduar

Ka ndodhur një aksident trafiku mes një automobili dhe një traktori ku si pasojë, përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar 9 persona. Të lënduarit janë dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor në spitalin e Gjilanit dhe në QKUK. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt per me shum ndiqni videon ne vazhdim….

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 10:54 am / in Show Biz

Meda e ‘përzë’ nusen ditën e Bajramit: Hajt shko te nëna jotë…

Këngëtari Meda Ishte Ai I Cili Për Festen E Bajramit Sot Pati Vizitë Nga Moderatori I Emisionit ‘1 Kafe Me Labin’ Labinot Gashi. Meda Bashkë Me Familje Dhe Labin Biseduan Shumëcka, Një Nder Pytjet Me Interesante Që Labi I Bëri Nusës Së Tij, Ishte A Më Mirë Festa E Bajramit Me Medën A Te Nëna? Kurse Lulja Tha Se Tek […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 10:51 am / in Lajme

E veshur me të fustanin e bardhë, nusja shkon për të votuar

E veshur me të fustanin e bardhë, nusja shkon për të votuar Dëshira për të shprehur vullnetin me votë, ka bërë që një nuse në Fier, e veshur me fustanin e bardhë t’i drejtohet kutisë së votimit.Paraditen e sotme, në shkollën 9-vjeçare “Andon Xoxa” në Fier, nusja që shikoni në fotografi është paraqitur në qendrën e votimit, për të hedhur […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 10:37 am / in Lajme

Analisti i Kosova Sot: Adem Jashari hajn i pulave, e Rugova ashkali i Istogut

Adem Jashari Ka Qenë Një Bujk Analfabet Nga Drenica, Ndërsa Ibrahim Rugova Një Rom Nga Istogu. Kështu Janë Cilësuar Dy Figurat Kryesore Të Shqiptarëve Të Kosovës, Në 20 Vjetët E Fundit, Nga Opinionisti Isa Mulaj, Në Një Shkrim Autorial, Të Publikuar Në Numrin E Sotëm Të Gazetës “Kosova Sot”, Transmeton Klan Kosova. Në Fakt, Ai Ka Zgjedhur Këtë Diskurs, Teksa […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 10:32 am / in Lajme

Dha shpirt ne tualetin e shkolles, fleta halla e vajzes: Ju tregoje pse vdiq Ana, si e mori vesh i ati

Ana Rina Është 17-Vjeçarja E Cila Ndërroi Jetë Në Mënyrë Tragjike Disa Ditë Më Parë Në Tualetet E Shkollës “Murialdo” Në Qytetin E Fierit, Ku Edhe Studionte. Mjekët, Pasi Kanë Bërë Autopsinë Janë Shprehur Se Vdekja E Vajzës Ka Ardhur Nga Shkaqe Natyrale, Pra Jo E Stimuluar Nga Faktorë Të Jashtëm Apo Të Brendshëm, Si Pasojë E Një Sulmi Në […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 10:27 am / in Lajme

22-vjeçarja lind foshnjën në tualet dhe e hedh në plehra: Nuk qante, kujtova se vdiq

Ashley Hautzenrader Është Akuzuar Pasi Është Përpjekur Të Hedhë Në Plehra Foshnjën E Saj Të Porsalindur Në Një Tualet Të Një Universiteti. Foshnjën E Ka Gjetur Një Punonjëse Në Spital, Ndërsa 22 Vjeçarja Është Larguar Nga Vendi Ku E Ka Hedhur, Transmeton Lajmi.Net Vajza Pranoi Kur U Kap Nga Policët, Që Ajo E Kishte Hedhur Me Qëllim, Kinse Kishte Menduar […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 10:25 am / in Lajme

Ja pse Shaban Sujlemani vrau vllaun dhe 2 djemtë e vëllait, shiko pamjet KUJDES PAMJE TE RENDA

Festa E Bajramit Është Shndërruar Në Ditë Zie Për Banorët E Fshatit Gllumovë. Ky Fshat Sot Përjetoi Një Vrasje Të Katërfishtë. Tragjedia Ka Ndodhur Rreth Orës Dhjetë Të Mëngjesit, Kur Banorët U Tronditën Nga Krisma E Plumbave. Përshtypjet E Para Të Banorëve Ishin Se Ato Ishin Plumba Gëzimi. Një Tragjedi E Tillë Ishte Gjëja E Fundit Që Ata Do Ta […]

Read more ›