LajmPress — Online

Other News

by / on June 26, 2017 at 10:05 am / in Lajme

LAJMI FUNDIT: Zbuloni se cila është partia më pak e votuar deri tani

Sipas rezultateve Partia më e votuar deri tani është Partia Socialiste dhe më pas vjen Partia Demokratike. Por ka edhe një parti, e cila ka marrë më pak vota se gjithë partitë e tjera. Ajo është AAK dhe ka mund të marrë vetëm 145 vota deri tani. Ende nuk janë numëruar të gjitha kutitë e votimit, por me kaq pak […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 7:04 am / in Lajme

Haradinaj i lumtur, siguron numrat për tu bërë kryeministër, ja edhe kush do ta voton tash atë

Pal Lekaj i AAK’së thotë se Ramush Haradinaj i ka votat pëz zgjedhjen Kryeministër i vendit. Thekson se Haradinaj do të votohet për të parin e Qeverisë edhe nga deputetë jashtë koalicionit PAN. Për shtetin e Kosovës dhe të ardhmen e saj është i domosdoshm formimi i shpejtë i institucioneve të reja. Kështu thotë nënryetari i Aleancës për Ardhmërinë e […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 7:02 am / in Lajme

”Harrojeni” PDK-në e Kosovës, nuk mund ta besoni sa vota humbi sot Edi Rama

Ben Blushi është i bindur se nuk ka asnjë exit poll të saktë deri më tani, pasi sipas kreut të LIBRA-s, në të vërtetë ajo se çfarë ka ndodhur është një EXIT Rama. Ben Blushi ka shkruar në profilin e tij në rrjetin social se qytetarët nuk duhet të besojnë asgjë që nuk ka dalë nga kutitë e votimit. Kreu […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 7:00 am / in Lajme

Vdesin fëmijët që nana i mbylli në makinë ‘për t’i ndëshkuar’ (Foto)

Një grua në SHBA, ka mbyllur dy fëmijët e saj në makinën të parkauar në diell, njëri dy vjeç dhe tjetri 16 vjeç, të cilët gjetën vdekjen nga asfiksia. Cynthia Marie Randolph, tha se i kishte mbyllur për ti ndëshkuar se ata nuk kishin pranuar të zbrisnin nga automjeti. Më pas gruaja, Cynthia Marie Randolph, ka hyrë në shtëpi ku […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 6:53 am / in Lajme

Ekskluzive: Pajtohet LDK-ja për koalicion me PDK-në, kusht udhëheqjen e gjitha bordeve

Përfundimisht nuk do të përseritet situata e vitit 2014-të rreth formimit të Qeverisë dhe institucioneve të reja të vendit, shkruan Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn nga burime shumë të sigurta brenda PDK-së mëson se LDK-ja është pajtuar edhe për një qeverisje me PDK-në, përfshirë këtu edhe AAK-në dhe Nismën. Por ky pajtim i LDK-së me ardhur me disa kërkesa dhe një […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 5:55 am / in Lajme

‘U dyshuan se shpërndanin lekë, por kishin byrekë’, incidenti qesharak në Lushnjë

Anëtarë të Partisë Demokratike në Lushnjë kanë akuzuar disa prej përfaqësuesve të Partisë Socialiste në një nga qendrat zgjedhore se po shpërndanin para. Ata njoftuan KZAZ-në vendore se këta persona kishin para me vete për të paguar qytetarë të ndryshëm për të votuar. Por pasi u shoqëruan në polici e vërteta ka figuruar krejt ndryshe, sepse në qesen që mbanin […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 5:52 am / in Lajme

E dhimbshme: Shkojnë për të ia uruar Bajramin, Shabani i vret tre persona

Gazetarja e Televizionit SHENJA ka intervistuar fqinjët e familjes Sulejmani, ku ka ndodhur vrasja e katërfishtë. Sipas dëshmitarëve, vrasësi ka qenë person me probleme të shëndetit mental. Sipas banorëve, vrasja ka ndodhur kur viktimat kanë shkuar te dorasi për t’ia uruar festën e Fitër Bajramit. /SHENJA/ Televizioni SHENJA mëson se në Gllumovë në fakt ka ndodhur vrasje e katërfishtë. Dorasi, […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 5:50 am / in Lajme

Rama hedh votën në kuti dhe çudit gjithë popullin shqiptar, ja çfarë tha pasi bëri gjestin “e vjedhur”

Kryeministri i vendit, Edi Rama së bashku me bashkëshorten e tij Linda Rama votuan disa minuta më parë në qendrën e votimit në Surrel, ku edhe në përfundim Rama bëri me shenjë se për cilin numër duhet të votonin duke ngritur lart dy gishta, simbolin e përjetshëm të PD të cilin e huazoi pas shortit të KQZ se PS do […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 5:47 am / in Lajme

Lajm i keq për Edi Ramën nga Vlora

Vlora shënon rekordin minimal të pjesëmarrjes në zgjedhje deri më tani. Sipas KQZ-së, deri në orën 20:00 në Vlorë pjesëmarrja ishte vetëm 35.69 për qind. Në këtë qark kandidon i gjashti kryeministri Edi Rama. Kjo pjesëmarrje e ulët e vlonjatëve ka bërë që në rrjete sociale të shtrohet pyetja nëse Rama rrezikon të marrë mandatin e deputetit në këtë qark […]

Read more ›
by / on June 26, 2017 at 5:20 am / in Lajme

Rezultate befasuese në Shkodër, ja si ndahen mandatet deri më tani

Në Shkodër ka përfunduar numërimi i 43 kutive nga 421 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 51.17% të votave. PD vjen e dyta me 26.55% të votave. LSI renditet e treta me 10.07% të votave. Në vend të katërt është PSD me 9.49% të votave. Në Shkodër ndahen 11 mandate deputetësh dhe në bazë […]

Read more ›