LajmPress — Online

Other News

by / on June 15, 2017 at 11:38 pm / in Lajme

Fatmir Limaj tregon emrat e deputetëve të Nismës

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se partia që ai udhëheq, ka siguruar së paku 7 vende në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se këto rezultate janë deri me tash, por që siç thotë Limaj ky numër mund të rritet. “Deri me tash ne i kemi siguruar 7 ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ky numër edhe […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:37 pm / in Lajme

E tmerrshme: Donika Kadaj thotë se Astrit Dehari u vetmohua për partinë (Video)

Një video, me fragmente të një interviste të dhënë së fundmi nga anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj, po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale. Kadaj dëgjohet duke thënë se aktivisti i ndjerë i VV’së, Astrit Dehari, është vetmohuar për partinë. “Jemi të vetmit të cilët jemi shpërblyer prej qytetarëve për sinqeritetin tonë, për punën të cilën e kemi […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:36 pm / in Lajme

Njoftim për publikun: Ja çka është ‘Balena Blu’, ky është përfundimi tragjik nga kjo lojë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ende nuk ka ndonjë rast të lojës vetëvrasëse, “Balena Blue” në Kosovë. Megjithatë janë dhënë instruksionet se si duhet të veprohet në rast se ka ndonjë rast në vendin tonë. Duke e parë trendin e zhvillimeve globale në fushën e shfrytëzimit të rrjeteve sociale të komunikimit dhe lojërave ‘online’ për të rinjtë, tani më […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:31 pm / in Show Biz

Një ditë pas publikimit të këngës Elvana ka diçka për të thënë (Foto)

Një ditë pas publikimit të këngës së parë për tregun ndërkombëtar “Forever is over” këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar një foto në të cilën shfaqet më sensuale se kurrë dhe gjithashtu i falenderon të gjithë ndjekësit për suportin që i kanë dhënë deri tani. “Zemra ime është e mbushur! Shumë dashuri nga fansat e mi, miqtë, kolegë dhe të gjithë […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:30 pm / in Show Biz

‘Xhesika’ ka vendosur të ‘çmend’ njerëzit me këtë fotografi në bikini (Foto)

E famshmja “Xhesika” gjithmonë di si të tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Ajo siç duket nuk mund të rri shumë larg lajmeve rozë Arta Nitaj apo e njohur si “Xhesika” është shumë aktive në rrjetet sociale duke publikuar vazhdimisht fotografi, me të cilat shumë shpesh edhe provokon. Kësaj here ajo ka publikuar një imazh nga pushimet, ku aktorja shihet e […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:22 pm / in Lajme

Limaj: Postin ua lëshoj LDK-së dhe VV-së që të na bashkohen

Kryetari i Nisma, Fatmir Limaj ka thënë se nëse LDK-ja do të hynte në koalicion me PAN-in, do të sakrifikonte aq sa t’ia dorëzonte postin e zëvendëskryeministrit, njofton Klan Kosova. “Nëse vjen LDK-ja, postin e zëvendëskryeministrit jam i gatshëm të bëj favor. Unë ia dorëzoj postin LDK-së. Unë kam premtuar për qeveri reformatore, jo qeveri të mendësisë së vjetër”, është […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:22 pm / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Nisma i reagon Ramiz Lladrovcit

Nisma për Kosovën, dega në Drenas ka reaguar ndaj kryetarit të komunës, Ramiz Lladrovci, i cili ditë më parë ka paditur për shpifje profesorin Nexhmedin Bala. Lladrovci ka paditur këtë professor në polici, për të cilin tha se ka shpifur përmes rrjeteve sociale duke shkruar gjëra që s’janë të vërteta. Lidhur me këtë, Nisma e ka quajtur sjellje të pahijshme […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:21 pm / in Lajme

Nuk dihet kur do të përfundojë numërimi i votave

Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, ka treguar për “Zeri.info”, se në këtë qendër akoma nuk ka përfunduar numërimi i votave. Sipas tij, deri më tani janë procesuar vetëm 50 për qind e materialeve të formularëve të rezultateve dhe se akoma ka punë deri tek përfundimi i numërimit të votave. Ahmetaj ka thënë për “Zeri.info”, se akoma […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:21 pm / in Lajme

Hajdar Beqa sqarohet për deklaratat ndaj Mimoza Kusarit

Hajdar Beqa, kryetar i degës së PDK-së në Gjakovë, ka reaguar pas debatit që u ngrit dje dhe sot lidhur me një deklaratë të tij ku ai kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila i referohet si “prostitutë politikë”, pasi që kjo e fundit prishi koalicionin me PDK-në në Gjakovë. Sqarimi i plotë i Hajdar Beqës: Të nderuar qytetar të Republikës së […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 11:20 pm / in Lajme

Memli Krasniqi ngritë dukshëm numrin e votave, kaq vota ka fituar në këto zgjedhje

Ish-ministri i bujqësisë në qeverinë e kaluar, aktualisht nënrkryetar i PDK-së, Memli Krasniqi, ka ngritur dukshëm numrin e votave në këto zgjedhje, shkruan Gazeta NewBorn. Në krahasim prej zgjedhjeve të vitit 2014-të, shihet se Krasniqi ka marrë mijëra vota më tepër, duke rritur kështu edhe besueshmërinë tek votuesit e tij. Ngritja e votave për Krasniqin ka ndikuar debatet e forta […]

Read more ›