LajmPress — Online

Other News

by / on May 6, 2017 at 7:27 pm / in Lajme

Tronditëse: 5-vjeçari Shqiptar gjendet i vdekur në kanal, dyshime te nëna dhe njerku

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Francë ku një fëmijë shqiptar është gjetur i vdekur. Fëmija vetëm 5-vjeçar u gjet në një kanal disa kilometra larg shtëpisë ku jetonte me nënën 22-vjeçare dhe njerkun 30-vjeçar. Sipas dyshimeve, fëmija u nxor nga banesa nën terrorin e njerkut i cili i dha ndëshkim pasi fëmija urinoi në shtrat. Yanisi i vogël u […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:22 pm / in Lajme

Serbët sulmojn faqën e AAK-së “Haradinaj është vrasës!”

Është sulmuar faqja zyrtare e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në këtë faqe është shfaqur një logo e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe në disa vende është shfaqur shkrimi “Haradinaj është vrasës!”. Kjo është shkruar në gjuhën serbe, shqipe dhe në disa gjuhë tjera. Lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj, është duke qëndruar në Francë që kur u ndal nga […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:18 pm / in Video

Shikoni ku e ka fshehur Shqiptari Kanabisin!

Policia e Kosoves: Arme dhe Droge ne Istog. Gjat një bastisje të Policisë në istog është gjetur një sasi e drogës kanabis dhe armatim, Policia e Kosoves me sukses kryen obligimin.

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:16 pm / in Video

Facebook hap 3 mijë vende pune, ja si të punësoheni

Përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë, krijuesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, njoftoi sot se do të punësojë 3000 punonjës shtesë gjatë vitit të ardhshëm për të monitoruar përmbajtjen dhe përpunimin e video-ve të dhunshme.“Gjatë javëve të fundit, ne kemi parë njerëz që lëndojnë veten dhe të tjerët në Facebook, të postuara nëpërmjet disa videove. Është e tmerrshme të shohësh ato pamje […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:09 pm / in Lajme

Serbët djegin shkollën e shqiptarëve në veri!

“Në një vend të vogël si në Mitrovicën Veriore nuk është problem të identifikohen keqbërësit”. “Ne nuk mund të themi se kush, pasi këtë përgjegjësi e kanë institucionet”.“Këta të ri janë të instrumentalizuar, janë të rinj që gjithë natën rrinë rrugëve”.Këto komente Azemi i ka bërë në Ballë për Ballë të Orës së Fundit.Ai tutje ka thënë se në pjesën […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:07 pm / in Lajme

”Ushtarët e UÇK-së futen në Maqedoni” (Foto)

Mediat shqiptare në Maqedoni, po shkruajnë se janë shtuar lëvizjes e ish-ushtarëve të UÇK-së në Maqedoni. Ushtarët e UÇK-së futen në Maqedoni” (Foto)Agjencia Ushtarake e sigurisë serbe ka konfiskuar një sasi të madhe të armëve në jug të Serbisë, e cila në mënyrë të paligjshme ka provuar të transportohet në Maqedoni, dhe supozohet se ishte e paraparë t’i servohet për […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:04 pm / in Lajme

Media austriake: ‘Maqedonia të ndahet ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë’

Kongresmeni amerikan Dana Rohrabacher ka shkaktuar zemërim në Evropë me një deklaratë. Republikani propozoi të mos fshihet Maqedonia për shkak të «mossuksesit» dhe vendi i vogël të ndahet ndërmjet Bullgarisë dhe Kosovës. Arsyeja e propozimit të tij janë konfiktet ndërmjet shumicës sllave dhe pakicës shqiptare në vend. Maqedonia prej dy vitesh është bllokuar politkisht për shkak të konfikteve të thella […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:00 pm / in Lajme

Tmerrohet policia gjermane, shqiptari ka vozitur katër ditë pa pushim automjetin

Gjatë ditës së martë, policia gjermane nga Südhessen, në autostradën A 67 ka ndaluar një furgon nga Shqipëria. Atyre, furgoni u kishte rënë në sy pasi disa pjesë të ndriçimit nuk kanë qenë në rregull. Të dy vozitësit kanë pohuar se kanë qenë duke transportuar një grup prej pesë personave nga Shqipëria për në Frankfurt. Por, duke u bazuar në […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 6:53 pm / in Lajme

Vjehrrit e dhunshëm shqiptarë detyruan dy nuse të braktisnin djali i tyre, të tretën ia vrasin

Një 73-vjeçar në Kurbin vrau nusen e djalit pasi e goditi atë me levë pas kokës. Autori i vrasjes së nuses së djalit të tij, Ndoc Tota, gjatë rimarrjes në pyetje nga Policia e Kurbinit ka shfaqur pendesë për krimin.Viktima është 41-vjeçarja Vera Tota, nënë e dy fëmijëve e cila mbeti e vdekur pasi u qëllua me një levë hekuri […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 3:45 pm / in Kuriozitete

Rrëfehet serbja e Beogradit: Shqiptarët më ndihmuan më shumë se shkiet e mi!

“Shqiptarët nuk na urrejnë, përkundrazi më kanë dashur dhe pse unë jam serbe, bila ata më ndihmuan më shumë se shkiet e mi. Kjo dëshmon se me ta kam jetuar e rritur bashkë pa kurrfarë problemi qe 18 vjet, shkuajnë mediat serbe, të cilat kanë sjellë sot një reportazh me një serbe dhe bashkjetesën e saj me shqiptarët, transmeton “Albanews.ch”. […]

Read more ›