LajmPress — Online

Other News

by / on June 25, 2017 at 11:20 pm / in Lajme

PD dhe PS s’kanë njerës të “freskët”….Pse po zvarritet numërimi i votave?!

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama është shprehur kundër vendimit për të shtyrë nisjen e numërimit të votave në disa qarqe, siç ishte rasti i Durrësit, ku PD dhe PS ranë dakord për ta nisur këtë proces në orën 05:00 të mëngjesit. Në një prononcim për mediat pas mesnate, Luan Rama tha se është e patolerueshme që partitë e mëdha politike […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 11:19 pm / in Lajme

Erdogan: Në fund Amerika do ta kuptojë se po gabon

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur skeptik rreth përmbushjes së zotimit të SHBA’ve për marrjen e armëve njësive popullore të mbrojtjes kurde në veri të Sirisë, pas disfatës së Shtetit Islam. “Ata që mendojnë se do ta mashtrojnë Turqinë duke thënë se do të kthejnë armët, të cilat ia kanë dhënë kësaj organizate terroriste, do të kuptojnë se […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 11:18 pm / in Lajme

Arrestohet e dashura e El Chapos

Një ish-avokate meksikane është arrestuar në kufi në Kaliforni. Ajo akuzohet për punë me kartelin Sinaloa të dreogës, shefi i të cilit, Joaquin “El Chapo” Guzman, është ekstraduar në SHBA në janarin e këtij viti. Lucero Guadalupe Sanchez, ish-përfaqësuese në legjislaturën e Sinaloas, është akuzuar nga gjykata federale në San Diego për shpërndarje të kokainës në SHBA në mes të […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 11:17 pm / in Lajme

Ramabaja akuzon Vetëvendosjen për cenim të fjalës së lirë

Pas një debati të gjatë që e shkaktoi kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Sadri Ramabaja, ka reaguar edhe një herë ky i fundit, më një shkrim në Facebook, duke shpjeguar se çfarë ka dashur të thotë me publikimin e mëparshëm të një videoje, gjersa bëhej iftar në Kamenicë, në hapësirë publike, pjesëmarrësit të të cilit Ramabaja i quajti “haxhiqamilë”. […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 11:14 pm / in Lajme

Luan Rama zbulon rritjen e befasishme të LSI-së dhe pse janë trembur PS dhe PD

Lëvizja Socialiste për Integrim po sheh një qasje pozitive në numërimin e parë të kutive të votimit në qarqe të ndryshme të Shqipërisë, që përmbys rezultatin e vitit 2013, ku LSI tashmë del forcë e dytë pas PS-së, dhe PD-ja ka kaluar në vend të tretë. Nënkryetari i LSI-së Luan Rama tha në një prononcim për mediat pas mesnate, se […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 11:14 pm / in Lajme

Mësohet se kur fillon punën Gjykata Speciale

Punën dhe zbatimin e Dhomave të Specializuara nuk mund të ndikojnë politikat kosovare në Kosovë. Gjykata Speciale e Kosovës do të funksionalizohet dhe do të kryejë detyrën e saj në Kosovë, pavarësisht zhvillimeve të jashtme. Kështu ka thënë në një prononcim për Indeksonline, Avis Benes, zëdhenëse e dhomave të specializuara të Gjykatës Speciale. “Në përgjithësi, Dhomat e Specializuara për Kosovë, […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 3:03 pm / in Lajme

Kryeministri i Australisë mbetet i habitur nga dhurata që ia ka bërë Donald Trump (FOTO)

Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull, ka mbetur disi i habitur pasi që ka marrë një kravatë ngjyrë rozë me mbishkrimin “Donald Trump”. Kravata zyrtare e brandit Trump iu prezantua Turnbullit gjatë një vizite në një kishë ortodokse në Sidnej, transmeton Express. Marrëdhëniet mes Trumpit dhe Turnbull u bën një temë diskutimi pasi që u raportua se presidenti amerikan ia kishte […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 3:02 pm / in Lajme

Kështu i uron Vuçiq myslimanët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq me rastin e festës së Fiter Bajramit, ka uruar gjith besimtarët myslimanë, në një vizitë tek myftiu Mevlud Dudiç. Gëzimi dhe festa le të përmbushin jetën e secilit, dashuria dhe toleranca mbi të gjitha! Me gjithë zemer u uroj: Eid Mubarek Olsun- shkruan në letrën e dërguar nga departamenti për marrëdhënie me publikun, i presidentit […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 3:02 pm / in Lajme

Rritet në 153 numri i të vdekurve nga shpërthimi i cisternës së naftës në Pakistan (FOTO)

Është rritur në 153 numri i të vdekurve nga shpërthimi i një cisterne të rrotulluar të naftës në Pakistan, njofton AP. Por, numri i përgjithshëm i të vdekurve mund të rritet edhe më tej, pasi 50 persona të tjerë janë në gjendje të rëndë nga djegiet që kanë marrë si pasojë e shpërthimit, thonë autoritetet vendore, transmeton Express. Qindra persona […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 2:59 pm / in Lajme

Kapen mbi 4 mijë euro të falsifikuara, arrestohen dy shtetas të Maqedonisë

Në pikën kufitare Hani i Elezit dje janë arrestuar dy shtetas të Maqedonisë, të cilëve u janë gjetur 4190 euro, që dyshohet se janë të falsifikuara. Këtë e bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas të Maqedonisë, pasi që gjatë kontrollit në veturën me të cilën ishin duke udhëtuar, […]

Read more ›