LajmPress — Online

Other News

by / on June 24, 2017 at 3:04 am / in Show Biz

Mihrija provokon keq me këtë fustan të shkurtë (Foto)

Këngëtarja Mihrije Braha është padyshim një ndër këngëtaret më joshëse të skenës, si çdo herë shkëlqen në çdo paraqitje të saj. Mihrija ka bër publike një fotografi ku ajo ka të veshur një fustan dhe po shihet tejet bukur.

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 3:02 am / in Show Biz

Njihuni me motren bukuroshe të portierit të kombëtares Etrit Berisha (Foto)

Portierin e Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha e njohim të gjithë. Por rrallë kush e njeh motrën e tij bukuroshe, Laureta Berishën, me të cilën Etriti është i lidhur shumë, shkruan Magazina.al Në rrjetet sociale, ajo ka shumë fotografi me vëllain e saj Etritin me të cilin ndihet krenarë për sukseset që shënon në fushën e sportit. Magazina.al, ju sjell […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 3:01 am / in Kuriozitete

Në cilin vend pihet qaji i rusit më së shumti në Kosovë?

Qaji i rusit në përgjithësi konsumohet mjaftë shumë, përcjellë nKosovëShoë. Vushtrria, Mitrovica, Prishtina janë disa nga vendet ku më së shumëti pihet qaji dhe ka kafe të qajit (qajtore). Në Vushtrri, ka persona që pijnë deri në 70 qaja ne dite. Po në qytetin tuaj, a pihet qaji sa i perket se ne cilin qytet te kosoves pihet cai me […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 3:00 am / in Show Biz

Nuk përmbahet Franceska, tregon gjoksin në plazh (Foto)

Bukuroshja dhe modelja shqiptare Françeska Jaçe ka treguar më shumë se duhet në një foto të re që ka postuar në rrjetet sociale Ajo ka treguar pothuajse tërë gjinjtë e saj, derisa të brendshmet e saj lejojnë që të shihen edhe thithkat. Pushimet kanë ardhur dhe kjo verë, përpos temperaturave duket se do të sjell edhe shumë risi të tjera. […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:59 am / in Show Biz

Big Mama hedh valle në mes të Antalyas, mahnit sërish me linjat (Foto)

Këngëtarja e njohur Big Mama çdo herë e më shumë po befason fansat me paraqitjet e saj. Këtë muaj ajo ka xhiruar emisionin veror të “Mama’s trip” në Antalya të Turqisë, bashkë me shumë kolegë të saj, ndërsa në sy ka rënë vazhdimisht trupi i saj, jo tashmë shumë i shëndoshë. E gjitha kjo falë një intervenimi në lukth, që […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:59 am / in Lajme

Haradinaj: I kemi votat për Qeverinë, nuk bëhet fjalë për kontrabandim deputetësh

Kandidati për Kryeministër i PAN, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar formimin e shpejtë të Qeverisë së udhëhequr nga ai. Thotë se kjo Qeveri do të jetë e suksesshme dhe do të ketë mandatin 4 vjeçar. Haradinaj ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka siguruar 61 vota plus për formimin e qeverisë. Haradinaj thotë se nuk bëhet fjalë për kontrabandim të deputetëve […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:57 am / in Lajme

Parandalohet një sulm në Mekë

Forcat e sigurisë së Arabisë Saudite kanë ndaluar një sulm që ishte planifikuar të ndodhte në Xhaminë e Shenjtë në Mekë.Operacioni ishte planifikuar nga një grup i bazuar në tre vende, një në Xhide dhe tjetra në Mekë. Operacioni i parë u pengua në Mekë në rrethin e lagjes Usjele, ndërsa i dyti u pengua në lagjen Exhjad Al-Mesafi që […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:55 am / in Lajme

‘Emrat e deputetëve të partive tjera që iu bashkuan PAN-it për Qeverinë e re, shpejt do t’i publikojmë’ (Video)

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, është shprehur i sigurt për mundësinë e formimit të qeverisë nga koalicioni PAN, duke thënë se shumë shpejt do të bëhen publike aderimet në PAN të disa deputetëve të partive tjera, që kanë siguruar ulësen në Kuvend. Ai tha se këta deputetë të ardhshëm jashtë koalicionit PAN, kanë shprehur gatishmërinë ta votojnë […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:55 am / in Kuriozitete

Hajduti thyen dritaren për t’u futur në garazhë, Shikoni cka ndodhi pastaj…(Video)

Një hajdut që mbase është fillestar në këtë”profesion” ka bër që shumë persona të qeshin me këtë video, transmeton lajmi.net. Hajduti shihet duke u afruar pranë shtëpisë dhe tenton të futet aty, dhe ai kërkon që të futet nga dritarja, edhe pse nuk e shihte se garazhda nuk kishte fare derë. Në fund pasi e thyen dritaren, ai futet nga […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:53 am / in Video

Tentoi të hidhet nga ura, policët intervenuan duke ia shpëtuar jetën (Video)

Dy policë kanë arritur të parandalojnë një burrë të kryej vetëvrasje, duke u hedhur nga një urë në autostradë, raporton Daily Mail. Kamerat e sigurisë kanë filmuar gjithë ngjarjen rrëqethëse në Grass Valley në pjesën veriore të Kalifornisë, transmeton Telegrafi. Njëri nga policët mundohet të filloj një bisedë më burrin, duke e pyetur se cila është arsye që dëshiron të […]

Read more ›