Rama përshendet Haradinajn: Ta bëjmë sa më shpejt bashkimin…
Lajme — September 13, 2017 at 10:42 am

Rama përshendet Haradinajn: Ta bëjmë sa më shpejt bashkimin…

Kryeministi i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar sot nga homologu i Kosovës, Ramush Haradinaj zbatimin e marrëveshjes të bashkimit doganor ndërmjet dy shteteve. Ai ka thënë se tashmë duhet vetëm miratimi i Kosovës për këtë projekt, shkruan albeu.com.
“Uroj që të biem dakord për kthimin e kufirit tokësor mes dy shteteve në një kufi europian pa radha kilometrike qysh nga janari 2018. Gjithashtu uroj që bashkimin doganor ta bëjmë fakt të kryer një orë më parë duke i kthyer doaganat dhe portet e sjqipërisë në dogana edhe të koisovës. Projekti është gati. Miratimi nga ana jonë në nivel politik është gati, presim miatimin e Kosovës.” tha Rama.
Për më shumë shiko videon më poshtë duke klikuar në reklamë..