Ronaldo ia plotëson ëndrrën vajzës me aftësi të veçanta
Sport — June 22, 2017 at 2:37 am

Ronaldo ia plotëson ëndrrën vajzës me aftësi të veçanta

Cristiano Ronaldo edhe njëherë ka treguar që është një prej futbollistëve më human në botën e futbollit.Sot kombëtarja e tij Portugalia ka arritur që ta mposhtë Rusinë me rezultat 1-0 me pikërisht golin e lojtarit të Real Madrid, shkruan Gazeta Blic.Por ajo që ra më shumë në sy se sa goli i yllit portugez ishte momenti kur lojtarët u futën në fushë, e ku nga të githë femijët tjerë shoqëruesja e Ronaldos ishte më e veçantë.Vajza ruse e cila është me aftësi të veçanta e kishte endërr ta takojë pesë herë fituesin e “Topit të Artë”, dhe dëshira e saj u bë realitet.