Zhdukni aromën e keqe të gojës dhe dhimbjen e fytit, me këto zgjidhje të papara
Shëndeti — April 16, 2018 at 9:16 pm

Zhdukni aromën e keqe të gojës dhe dhimbjen e fytit, me këto zgjidhje të papara

Aroma e keqe e gojës është një siklet i vërtetë për shumë njerëz, por për të shpëtuar prej saj ekziston një zgjidhje shumë e thjeshtë.

Mjafton të bëni gargar me bazë mjaltin, kanellën dhe ujë të vakët. Përsëriteni 2-3 herë në ditë gargarën, nëse mundeni.

Nëse vuani nga dhimbjet e fytit, vjen sërish një tjetër zgjidhje. Përzieni një lugë kanellë pluhur me gjysmë luge piper të zi, dhe përziejini në një gotë ujë.

Pijeni dy herë në ditë dhe do të ndjeni direkt lehtësimin….

Ilaq

Për dhimbjet e stomakut, mjafton të përzieni një lugë mjaltë me gjysmë luge kanellë pluhur duke e shkrirë në një gotë me ujë të ngrohtë.